Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atvykusiems į pajūrį įteiks šiukšlių maišus

Šį mėnesį atvykstantiems į Karklės paplūdimius moksleiviai dalins nedidelius maišelius ir pirštines, ragindami surinkti šiukšles.
15min nuotr. / Šį mėnesį atvykstantiems į Karklės paplūdimius moksleiviai dalins nedidelius maišelius ir pirštines, ragindami surinkti šiukšles.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pajūrio regioninio parko direkcija ir Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras, kaip ir pernai, inicijuoja reakreacinių teritorijų valymą. Šį mėnesį atvykstantiems į Karklės paplūdimius, miškus, dviračių taką Klaipėdos moksleiviai dalins nedidelius šiukšlių maišelius ir pirštines, ragindami surinkti šiukšles.

Poilsiautojų – pusė milijono

„Nesiekiame nei masiškumo, nei rekordų. Parko direkcijos prižiūrimi miškai ir pajūris nuo Girulių iki pat Nemirsetos yra populiari poilsio vieta. Nors atliekų surinkimas vis tobulėja, Karklės paplūdimiuose šiukšlių dar yra. Daug atliekų, ypač plastiko, iš visos Lietuvos per Kuršių marias atplukdo srovės ir  bangos jas išskalauja būtent šiame pajūrio ruože, o dalį palieka ir negarbingi žmonės. Mūsų tikslas – pakviesti visus parko lankytojus geranoriškai prisidėti prie švarinimo akcijos ir surinkti bent dalį šiukšlių. Juk einant pajūriu nesunku pakelti keletą popiergalių ir parsinešus prie mašinos išmesti į specialius konteinerius“, – akcijos esmę aiškino Pajūrio regioninio parko direkcijos vyriausiasis ekologas Erlandas Paplauskis.

Jis ragino klaipėdiečių grupes ar organizacijas, norinčias prisidėti prie pajūrio valymo, kreiptis į Pajūrio regioninio parko direkciją –  talkininkams bus paskirta valytina teritorija ir suteiktas inventorius. Specialistas kartu pasidžiaugė,  kad pavienių iniciatyvų nestinga – vis daugiau žmonių, verslininkų patys pasisiūlo tvarkyti pajūrį.

„Darom“ baigėsi, bet darymas – ne. Pajūrio regioniniame parke, kur per sezoną apsilanko apie pusę milijono poilsiautojų – vienintelė galimybė pajūrį palaikyti bent pakenčiamai švarų – ugdyti pajūrio lankytoją, kelti jo kultūrą ir asmeninę atsakomybę “, – įsitikinęs E.Paplauskis.

Šiukšles veš dažniau

Juk einant pajūriu nesunku pakelti keletą popiergalių ir parsinešus prie mašinos išmesti į specialius konteinerius, – įsitikinęs E.Paplauskis
Atliekų tvarkymo sistemos reformą Klaipėdos apskrityje koordinuojantis Klaipėdos regioninis atliekų tvarkymo centras (KRATC) prie akcijos prisidės paslaugomis: organizuos papildomą atliekų išvežimą ir priėmimą į sąvartyną, talkininkus nemokamai aprūpins maišeliais ir pirštinėmis.

„Poilsinius Melnragės ir Girulių pajūrio paplūdimius prižiūri Klaipėdos miesto savivaldybė. Čia įrengtos šiukšliadėžės, parenkami teritorijų prižiūrėtojai bei valytojai. O Karklės pajūris yra kitos paskirties – saugant natūralią parko gamtą laukiniuose paplūdimiuose nėra plėtojama atliekų surinkimo infrastruktūra, vengiama pristatyti šiukšliadėžių. Todėl tokiose specifinėse vietose tenka pasikliauti žmonių sąmoningumu ir propaguoti pozityvias iniciatyvas“, – sakė KRATC direktorius Šarūnas Reikalas.

Kiekvieną gegužės savaitgalį Karklės kaimelio, Olando kepurės mašinų stovėjimo aikštelėse ir dviračių tako poilsinėse Klaipėdos gimnazistai pasitiks poilsiautojus ir norintiems prisidėti prie akcijos įteiks pirštines ir maišelius bei paaiškins, kur palikti surinktas šiukšles.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min