Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Auditoriai įpareigojo bausti Nacionalinio operos ir baleto teatro direktorių G.Kėvišą

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius Gintautas Kėvišas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius Gintautas Kėvišas
Šaltinis: 15min
0
A A

Įvertinę Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro finansines ataskaitas, valstybiniai auditoriai įstaigos administracijai pateikė ilgą klaidų ir pažeidimų sąrašą. Daugiausia jų padaryta rekonstruojant Didžiosios teatro salės sceną.

Pasak valstybės kontrolierės Giedrės Švedienės, teatro vadovybei nepavyko užtikrinti, kad valstybės biudžeto lėšos būtų naudojamos taupiai ir skaidriai. „Teatras netinkamai naudojo scenos rekonstrukcijai skirtus mokesčių mokėtojų pinigus. Todėl visą su teatro Didžiosios salės scenos darbais susijusią audito medžiagą esame perdavę Generalinei prokuratūrai, ji atlieka ikiteisminį tyrimą“, – sako G.Švedienė.

Generalinei prokuratūrai perduotoje medžiagoje konstatuota, kad rekonstruodamas sceną teatras ne kartą pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymą: sudarydamas sutartį teatras iš esmės pakeitė preliminarios sutarties sąlygas ir planuotą scenos įrangą pakeitė kita, papildomai už tai sumokėdamas daugiau nei 2,1 mln. Lt. Kitoje sutartyje buvo pakeista laimėjusio tiekėjo pasiūlyta kaina ir už įrangą sumokėta 62 tūkst. Lt daugiau, nei siūlė ją parduodanti įmonė.

Nustatyta, kad pažeisdama Viešųjų pirkimų įstatymą teatro vadovybė papildomai nupirko darbų ir įrangos už beveik 13 mln. Lt. Pasak auditorių, pirkdamas scenos rekonstrukcijos darbus teatras nenumatė visų būsimų darbų ir reikiamos įrangos, todėl juos už daugiau nei 7,5 mln. Lt papildomai įsigijo iš projekto rezervo lėšų. Teatrui dar tik įpusėjus rekonstrukcijos darbus, turimos projekto rezervo lėšos jau viršytos daugiau nei 2,5 mln. Lt. Auditoriai nustatė, kad teatras daugiau nei 1,1 mln. Lt sumokėjo ir už dar neatliktus darbus. Be to, kai kuriuose darbų atlikimo aktuose nebuvo nurodytias tikslus darbų kiekis, jų vertė, todėl auditoriai negalėjo patvirtinti, ar tikrai buvo atlikta darbų ir įsigyta įrangos už daugiau nei 417 tūkst. Lt. Dėl šių pažeidimų Generalinė prokuratūra yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą.

Reikšmingi teisės aktų pažeidimai nustatyti teatrui savo darbuotojams mokant priedus už svarbius ir sudėtingus darbus. Auditoriai negalėjo įvertinti, ar beveik 1,8 mln. Lt priedų išmokėti pagrįstai, nes nenurodyta, už kokius konkrečius darbus jie buvo skiriami. Kai kuriems darbuotojams padidinus algas ir mokant priedus, 140 tūkst. Lt buvo panaudota iš 2010 m. teatrui skirtų valstybės biudžeto lėšų, nors įstatymai tai draudžia daryti. Taip pat nustatyta, kad teatras viešajai įstaigai „Pirmoji kava“ Didžiąją salę renginiui išnuomojo už 1 000 litų, nors nustatyta minimali nuomos kaina turėjo būti bent 10 tūkst. Lt. Pasak auditorių, tokį mažą įkainį galėjo lemti teatro pagal panaudos sutartį iš viešosios įstaigos 2006 m. gautas automobilis „Audi 6“. Kitiems klientams teatro didžiosios salės nuoma atsieina vidutiniškai 26 tūkst. Lt.

Dėl šių reikšmingų teisės aktų pažeidimų valstybės kontrolierės pavaduotojas priėmė sprendimą, įpareigodamas kultūros ministrą Remigijų Vilkaitį traukti drausminėn atsakomybėn Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinį direktorių Gintautą Kėvišą, o šį – nubausti pažeidimų padariusius teatro darbuotojus. Audito ataskaitoje pabrėžiama, kad teatro administracija ėmė šalinti atliekant auditą nustatytus teisės aktų pažeidimus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min