Dabar populiaru
Tiesiogiai
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2009 gruodžio 23d. 18:59

Auditoriai Šiaulių ligoninėje nustatė pažeidimų, siūloma bausti direktorių ir dvi gydytojas

Kūdikis
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Kūdikis
Tyrimą dėl Šiauliuose nudegintų devynių naujagimių atlikusi Valstybinė medicininio audito inspekcija (VMAI) konstatavo, kad ligoninėje sveikatos priežiūros paslaugos buvo organizuotos ir teiktos pažeidžiant teisės aktų bei įstaigos vidaus dokumentų reikalavimus.

Tai BNS sakė inspekcijos direktorė Rasa Navickienė. Anot jos, apskrities viršininkui siūloma įvertinti ligoninės direktoriaus Petro Simavičiaus veiksmus, o dviems gydytojoms siūloma skirti drausmines nuobaudas.

Kaip teigė R.Navickienė, ligoninės direktorius savo įsakymu patvirtino procedūrą „Kasdienis naujagimių tualetas“, kuriuo įteisino „Cutasept F“ naudojimą naujagimių apiprausimui. Šis tirpalas naujagimių tualetui nenaudojamas jokioje kitoje gydymo įstaigoje.

„Vadovas pasirašė įsakymą pažeisdamas savo paties nurodymus, kuriais įsteigė Infekcijų kontrolės tarnybą, tarnybos gydytoja nedalyvavo rengiant šią procedūrą, nevizavo jos, gydytojos pritarimo nėra, tačiau, nepaisant to, direktorius vis tiktai pasirašė tokią procedūrą. Prašome įvertinti Šiaulių apskrities viršininką kaip steigėją būtent paties direktoriaus veiksmus Darbo kodekso nustatyta tvarka“, – sakė R.Navickienė.

Auditoriai nustatė, jog teisės aktus pažeidė gydytojos Angelė Jurgaitienė ir Banga Vaitkevičienė, kurios netinkamai organizavo sveikatos priežiūros paslaugų teikimą.

„Akušerijos–ginekologijos reikalų direktorė gydytoja A.Jurgaitienė ir akušerijos–ginekologijos skyriaus vedėja B.Vaitkevičienė taip pat pažeidė tam tikrus teisės aktus ir įstaigos vidaus dokumentus, ir joms taip pat siūlome įstaigos vadovui taikyti drausminės atsakomybės nuostatas“, – sakė VMAI vadovė.

Auditoriai taip pat siūlo stabdyti minėtos procedūros galiojimą gydymo įstaigoje – netaikyti priemonės „Cutasept F“, parengti naują procedūrą vadovaujantis 2005 metų Geros medicinos praktikos ir mokslo pagrįstais įrodymais, Kauno medicinos universiteto klinikų ir Vilniaus universiteto specialistų rekomendacijomis.

„Ten būtent ir kalbama apie naujagimių tualetą ir nė žodžiu neužsimenama, kad “Cutasept F„ gali būti naudojamas naujagimių tualetui“, – tvirtino R.Navickienė.

Anot jos, auditoriai negalėjo atsakyti į klausimą, kokiu skysčiu buvo nudeginti naujagimiai. Tikimasi, jog tai nustatys prokurorai. „Tą cheminį preparatą nustatyti neturime teisinių prielaidų, juoba kad šiai dienai laboratorija dar nėra pasakiusi, koks tai galėtų būti skystis. Žinome tik, kad chlorido kiekis ženkliai viršijo “Cutasept F„ formulėje nustatytą kiekį. Nežinome nei kaip pateko tas skystis į “Cutasept F„ buteliuką, nei koks galutinai yra tas skystis, nei iš kokios palatos ir iš kurio stalelio paimtas“, – sakė ji.

Cheminius odos nudegimus kūdikiai patyrė prieš dvi savaites, kai Šiaulių apskrities ligoninės medikai tirpalu nuvalė odelę už ausų, pažastyse ir kirkšnyse. Po keleto dienų kūdikiai buvo pervežti į Kauno medicinos universiteto klinikas.  

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min