TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Auditoriai: URM pirmininkavimo laikotarpiu neekonomiškai mėtėsi pinigais

Vėliavų iškėlimo ceremonija
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Vėliavų iškėlimo ceremonija
Šaltinis: BNS
0
A A

Samdydama papildomus darbuotojus pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai laikotarpiu Užsienio reikalų ministerija neužtikrino ekonomiško lėšų naudojimo, teigia auditą atlikusi Valstybės kontrolė (VK).

Valstybės kontrolės išvadoje pažymima, kad netgi ne visi papildomi darbuotojai, ryšio pareigūnai, kuriems mokėtas fiksuotas mėnesinis darbo užmokestis, buvo kviečiami dirbti ir lankyti instruktažus.

URM komentuodama valstybės kontrolės išvadas sako, jog Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai aukšto lygio susitikimų laikinieji darbuotojai – ryšio pareigūnai, lydintys delegacijas – buvo pasitelkti atsižvelgiant į anksčiau pirmininkavusių valstybių patirtį ir į Lietuvos pirmininkavimo poreikius. 

Pasirinktas laikinųjų darbuotojų samdymo būdas – per laikinojo įdarbinimo įmonę – nenumatytas teisės aktuose

„Aukšto lygio susitikimuose dirbo jau apmokyti ir patirties turintys ryšio pareigūnai, pasirengę darbą pradėti bet kuriuo paros metu visą pirmininkavimo laikotarpį“, – teigiama BNS perduotame URM komentare.

VK pažymi, kad pasirinktas laikinųjų darbuotojų samdymo būdas – per laikinojo įdarbinimo įmonę – nenumatytas teisės aktuose. Iš viso ryšio pareigūnų įdarbinimo paslaugos atsiėjo 1 mln. 194 tūkst. litų.

Dar ministerija iš kito tiekėjo už 36,6 tūkst. litų nupirko papildomų konsultacijų, kuriomis vadovaudamasi iš laikinojo įdarbinimo įmonės pateiktų pareigūnų atsirinko jai tinkamus asmenis. Pasak VK, dėl šios priežasties pasirinktas ryšio pareigūnų įdarbinimo modelis neužtikrino ekonomiško lėšų naudojimo.

VK išvadose pažymima, kad ryšio pareigūnams URM sumokėjo 461,7 tūkst. litų darbo užmokesčio, nors ne visi darbuotojai, kuriems mokėtas fiksuotas mėnesinis darbo užmokestis, buvo kviečiami dirbti ir lankyti instruktažus.

VK nustatė 63 atvejus, kai ministerija sumokėjo 69,9 tūkst. litų fiksuoto mėnesinio darbo užmokesčio, nors darbuotojai faktiškai nedirbo

VK nustatė 63 atvejus, kai ministerija sumokėjo 69,9 tūkst. litų fiksuoto mėnesinio darbo užmokesčio, nors darbuotojai faktiškai nedirbo. Taip pat nustatyti dar 16 atvejų, kai ministerija sumokėjo 73,4 tūkst. litų mėnesinio fiksuoto darbo užmokesčio, nors darbuotojai nebuvo išdirbę numatyto laiko.

Auditoriai kritikuoja URM skirtus 302,9 tūkst. litų Europos informacijos centro uždarymui. Pasak VK, Europos informacijos centro uždarymas ir su tuo susijusios išlaidos negalėjo būti finansuojamos biudžeto lėšomis.

Taip pat VK pastebi, kad URM padengė Europos Komisijos netinkamomis finansuoti pripažintas centro padarytas 81,2 tūkst. litų išlaidas. Pasak VK, likviduodama šią įstaigą ministerija neužtikrino taupaus valstybės biudžeto lėšų naudojimo.

URM pažymi, kad Europos informacijos centro teisės ir pareigos 2009 metų Vyriausybės nutarimu buvo perduotos ministerijai. „Ministerija vykdė Vyriausybės prisiimtus įsipareigojimus Europos Komisijai dėl Europos informacijos centro veiklos. Taip pat pagal Vyriausybės nutarimą likvidavo Europos informacijos centrą. Jo likvidavimas buvo finansuojamas URM lėšomis, nes centras negalėjo kaupti jokių lėšų“, – sakoma URM komentare.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min