Dabar populiaru
Publikuota: 2010 liepos 16d. 06:30

Audituos iš apskrities perimtas ligonines

Preliminariais Vilniaus savivaldybės valdininkų skaičiavimais, Sapiegos ligoninės skolos siekia 2 mln. Lt.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Preliminariais Vilniaus savivaldybės valdininkų skaičiavimais, Sapiegos ligoninės skolos siekia 2 mln. Lt.

Vilniaus meras Vilius Navickas nurodė, kaip galima greičiau atlikti Sapiegos ligoninės ūkinį finansinį auditą, nes ją perėmus iš apskrities viršininko administracijos paaiškėjo, kad šios gydymo įstaigos finansinė padėtis sudėtinga, o skolos esą siekia apie 2 mln. Lt. Buvęs ilgametis šios įstaigos direktorius Gediminas Rimdeika tikina, kad šie kaltinimai laužti iš piršto.

Nuo liepos 1–osios, panaikinus Vilniaus apskrities viršininko administraciją, šios ligoninės steigėja tapo Vilniaus miesto savivaldybė, o perėmimo išvakarėse, birželio 30–ąją, ilgametis direktorius G.Rimdeika buvo atleistas apskrities viršininko įsakymu. Naujoji ligoninės vadovė Palma Aidukonienė pirmąją darbo dieną ligoninėje darbavosi saugoma privačios saugos tarnybos.

Kaltinimai nepagrįsti

Anot G.Rimdeikos, kaltinimai, kad Sapiegos ligoninė yra prasiskolinusi, nėra pagrįsti. „Kol aš buvau vadovas, skola siekė 800 tūkst. Lt, bet didžiąją dalį šios sumos – 500 tūkst. Lt – ligoninei buvo skolinga Valstybinė ligonių kasa. Tad realiai skola siekė tik 300 tūkst. Lt, bet su tokiomis skolomis gyvena daug ligoninių. Gali būti, kad dabar skola yra didesnė, kadangi naujoji vadovė neskelbdama konkurso pasirašė sutartį su saugos kompanija ir juridines paslaugas teikiančia bendrove“, – sakė G.Rimdeika.

Vilniaus miesto savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos departamento direktorius Gintaras Žandaravičius, paprašytas patikslinti, ar tikrai, preliminariais duomenimis, ligoninės skola siekia net 2 mln. Lt, teigė tikslios sumos neprisimenąs. „Auditą atliksime visose įstaigose, kurias perėmėme iš Vilniaus apskrities viršininko administracijos, o tokių yra 8. Norime žinote, kokia yra reali finansinė ūkinė situacija“, – sakė G.Žandaravičius. Planuojama auditą atlikti iki rugsėjo 1 dienos.

Įtarimų savivaldybei sukėlė ir tai, kad ligoninėje patvirtinta 340 etatų, nors paslaugas joje gali gauti 90 pacientų, yra 40 terapijos ir 5 reanimacijos lovos. Tačiau, G.Rimdeikos teigimu, etatų skaičių tvirtina ne ligoninė, o steigėjas.

Buvęs direktorius dėl atleidimo kreipėsi į teismą, jį ginti pasiryžęs Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos teisininkas. Pirmiausia, padedamas teisininko, G.Rimdeika ketina reikalauti, kad jam būtų leista įeiti į ligoninės patalpas ir iš savo kabineto pasiimti asmeninius daiktus bei dokumentus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:21
02:27
02:07

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min