Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Audra Klaipėdoje rimsta, uoste atnaujinta laivyba

Pirmadienio rytą Klaipėdoje buvo šalinami uragano padariniai.
Eglės Petkutės/15min.lt nuotr. / Naktį ir rytą mieste darbininkai pjovė ir vežė uragano nulaužtus medžius.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Naktį pajūrį siaubusi audra pamažu rimsta. Pučia 18–26 m/s. šiaurės vakarų-vakarų krypties vėjas, atvirose vietovėse ir uoste jo greitis siekia 27 m/s.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Jūrinių prognozių skyriaus vedėjas Lionginas Pakštys teigė, jog vėtra pamažu rims, palyti gali tik protarpiais.


Naktį ir anksti ryte dėl audros be elektros buvo likę apie 60 tūkst. vartotojų. Labiausiai nukentėjo Kauno ir Klaipėdos regionai.

Kauno regione elektros neturėjo daugiau kaip 18 tūkst. gyventojų, Klaipėdos – per 15 tūkst. Palangoje – 3 tūkst., Plungėje – 3 600, Kretingoje – 1600, Tauragėje – 1800, Šilalėje – 2100, Šilutėje – 1500.
„Paskelbėme ekstremalią situaciją, o tai reiškia, kad dirbame maksimaliomis pajėgomis“, – sakė bendrovės „Lesto“ atstovė ryšiams su visuomene Edita Sirutienė.

Klaipėdos apskrities gelbėtojai naktį sulaukė beveik 80 iškvietimų dėl nutrūkusių elektros laidų, nuvirtusių medžių, reklaminių stendų. Visą naktį plušėję ugniagesiai sakė, jog tokios audros seniai nematę. Daug žalos pridaręs uraganas žmonių aukų nepareikalavo, nebuvo ir smarkiai sužeistų.

(Atnaujinta 11:00) Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste atnaujinta laivyba. Apie 10 val. Švedijos kryptimi išplaukė keltas “Lisco Optima”. Netrukus išplauks ir dar vienas keltas.
Kaip teigė Uosto kapitono pavaduotojas Aleksas Narmontas, pagalbos prireikė trims nedideliems laivams. Vilkikai nutempė laivelius į saugesnes vietas.
“Kiek laivų buvo už vartų – sunku pasakyti. Visi jie buvo išsisklaidę”, - teigė A.Narmontas. Anot jo, apžiūrėjus uostą jokių didelių nuostolių nepastebėta.
Pirmadienį iki pietų žadama atnaujinti laivybą visu pajėgumu.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min