Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Audra Vilniuje vartė ir medžius – apie tai sulaukta kelių dešimčių pranešimų

Audros ir liūties nusiaubti medžiai Vilniuje
Skaitytojo Mato nuotr. / Audros ir liūties nusiaubti medžiai Vilniuje
Šaltinis: 15min
1
A A

Vilnius vis dar laižosi antradienio audros padarytas žaizdas. Vėtra ir stipri liūtis mieste išvartė nemažai medžių, sostinę tvarkanti bendrovė „Grinda“ dar ir trečiadienį tvarkė juos, tik nuo važiuojamosios dalies šakos ir lūžę medžių kamienai buvo traukti iš karto gavus pranešimą.

Antradienį Vilnių paskandino kelios liūtys. Jų jėgos neatlaikė ir medžiai, virtę ant gatvių važiuojamosios dalies, automobilių, šaligatvių. Taip pat nuostolių audra pridarė tarp Žvėryno Miglos gatvės bei Šeškinės Ozo gatvės esančiame Šeškinės take, kur vėtra išvartė ir išlankstė medžius bei krūmus. Dviračiu čia pravažiuoti tapo sudėtinga.

Bedrovės „Grinda“ rinkodaros ir komunikacijos specialistė Dovilė Lisauskaitė 15min informavo, kad iš viso antradienį užfiksuota 18 pranešimų apie nuverstus medžius.

Pranešimai gauti ir iš gyventojų, ir iš specialiųjų tarnybų.

Titnago gatvėje buvo nuvirtę net penki medžiai. Vandentiekio gatvėje nulūžo šaka virš kelio. Ant dviejų automobilių medis nuvirto Žirmūnų gatvėje. Dar vienas medis audros neatlaikė A.Kojelavičiaus gatvėje, ant važiuojamosios dalies nugriuvo Latvių gatvėje. Kieme ant automobilio nukrito Ukmergės gatvėje. Taip pat ant transporto priemonių – Čiobiškio gatvėje.

„Į tokius pranešimus reaguojama kaip įmanoma skubiau. Jei medis guli važiuojamojoje kelio dalyje, tai reaguojama iš karto. Jeigu kur nors kieme, žiūrima pagal situaciją – ar kelia grėsmę, ar trukdo eismui ir t.t. Tokia praktika taikoma ekstremaliose situacijoje, kai yra labai daug iškvietimų vienu metu“, – sakė D.Lisauskaitė.

Kai kur supjaustyti medžiai lieka gulėti kurį laiką, kol sutvarkomi skubesni darbai, bet „Grindos“ atstovai tvirtina, kad stengiasi tai padaryti kuo skubiau.

Antradienio liūčių pasekmės Vilniuje likviduotos iki paryčių, taip pat ir trečiadienį ryte. Nuslūgus vandeniui teko šluoti nuplautą smėlį, akmenis nuo kelių ir šaligatvių.

Lietūs problemų pridarė ne tik Vilniuje. Gatvės patvino ir Elektrėnuose, stiprios liūtys skalbė Trakus bei Molėtus. Širvintose dar ir trečiadienį per pietus telkšojo apsemti plotai, o visą naktį iš Širvintų ligoninės rūsio susikaupusį vandenį pumpavę gelbėtojai ir priešpiet dar neturėjo kada atsikvėpti.

Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija socialiniame tinkle „Facebook“ taip pat pasidalino informacija apie gamtos stichijos žalą: „Praūžusi liūtis, lydima stipraus vėjo, pridarė nemažai eibių Kalnų parke. Vėjo gūsių neatlaikė keletas medžių, vandens srautai pagilino grunto išgraužas kalvų šlaitais išmindžiotuose takeliuose arba išgraužė naujas, o svarbiausia – Didžiojoje griovoje sukėlė paviršinio grunto slinktį su visa augmenija. Čia niekas jokių medžių nepjovė ir krūmų nekirto. Pati gamta pasitvarkė pagal jai vienai žinomas taisykles.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min