Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Audriaus Siaurusevičiaus limuzino istorija

„Volvo“ salonai  iš alergijos nesukeliančių medžiagų
„Volvo“
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) generalinio direktoriaus Audriaus Siaurusevičiaus limuzinas „Volvo S80“ turi įdomią istoriją. Iki A.Siaurusevičiaus juo važinėjo Užsienio reikalų ministerijos (URM) vadovai ir aukščiausio rango diplomatai.

Prieš dešimt metų pagamintas automobilis „Volvo S80“ LRT garaže atsidūrė pernai spalio mėnesį, kaip tik tuo metu, kai skolose skendintis visuomeninis transliuotojas susidūrė su rimtais ekonominiais sunkumais.

„Lietuvos žinios“ rašo, kad modernumu ir saugumu garsėjantis „Volvo S80“ 2000 metais buvo nupirktas Lietuvos ambasadoriui Rusijoje už 134 tūkst. litų. 2001 metais URM vadovaujant Antanui Valioniui, automobilis perimtas iš ambasados. Iki 2009 metų pavasario juo naudojosi URM vadovybė.

Šis respektabilus automobilis tapo nereikalingas ministerijai, kai jai ėmė vadovauti Vygaudas Ušackas. Panaudos pagrindais ministerija nebenaują ir nepigiai eksploatuojamą automobilį perdavė ties bankroto riba atsidūrusiai LRT.

Iki to laiko LRT vadovą vežiodavo prieš 5 metus pagamintas „Audi A6“. Automobilio su vairuotoju A.Siaurusevičiui reikia, nes LRT vadovas neturi vairuotojo pažymėjimo ir pats vairuoti negali.

Gavo LRT tarybos pritarimą 

2009 metų spalio 6 dienos LRT tarybos posėdyje A.Siaurusevičius paprašė tarybos pritarimo dėl URM priklausančio „Volvo S80“ perdavimo LRT laikinai naudoti. Taryba pritarė.

Tačiau posėdis nebuvo sklandus. Tarybos narys žurnalistas Artūras Račas vėliau paskelbė savo nuomonę internete – „LRT taryba: sraigės tempu į priekį“.

„Siūliau tarybai to klausimo iš viso nesvarstyti, nes, mano supratimu, tai neturi nieko bendra su tarybos kompetencija, tačiau generalinio direktoriaus reikalavimu buvo išgautas tarybos pritarimas“, – rašė A.Račas.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva iš ministrų atleistas V.Ušackas, leidęs LRT naudotis buvusiu savo automobiliu, nenori prisiminti šio įvykio.

„Tik pasakykite, ar LRT buvo automobilis perduotas, ar ne. Nenoriu komentuoti, kas buvo, tegul dabartinis ministerijos vadovas apie tai kalba“, – išsisukinėjo V.Ušackas.

URM informavo „Lietuvos žinias“, kad 2008–2009 metais URM Švietimo ir mokslo ministerijai (ŠMM) perdavė dar 8 automobilius, nes jie neatitiko keliamų ne tik techninių, bet ir reprezentacinių reikalavimų.

Tačiau geriausias automobilis, kuriuo vežiodavo ministrus ir kurio vertė balanse – nulis litų, atiteko ne ŠMM, o A.Siaurusevičiui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min