Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 8d. 15:55

Audrius Skaistys: ginklų namuose turintys šauliai atgrasytų užpuolikus

Varžybų akimirka
Alfredo Pliadžio nuotr. / Varžybų akimirka

Automatinių ginklų namuose laikantys Šaulių sąjungos nariai atgrasytų galimus užpuolikus ir būtų pirmieji, kurie kilus grėsmei, galėtų pasipriešinti ginklu, sako Šaulių sąjungos Centro valdybos narys Audrius Skaistys.

„Dažnai puolama ta teritorija ir valstybė, kur, tikėtina, yra mažiausias pasipriešinimas. Todėl ginklų laikymas namuose veiktų kaip atgrasymo faktorius“, – antradienį Seime sakė A.Skaistys.

Anot jo, kitas svarbus aspektas – neleisti priešiškai propagandai tvirtinti, kad kokia nors teritorija buvo užimta be pasipriešinimo.

„Ir vienas kaimelis užimtas gali pasiskelbti respublika labai skambiai, ir būtų jiems labai propagandiškai naudinga, kad tai įvyktų be nė vieno šūvio“, – teigė šaulys.

Jis dalyvavo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nario Arvydo Anušausko pasitarime dėl jo parengtų įstatymo pataisų, kuriomis šauliams būtų suteikta teisė laikyti Šaulių sąjungai priklausantį ginklą namuose bei įsigyti B ir C kategorijų ginklus ir šovinius, skirtus naudoti tik šaulio tarnybai ir savigynai.

Lietuvos šaulių sąjungos nuotr./Priesaikos akimirka
Lietuvos šaulių sąjungos nuotr./Priesaikos akimirka

Šaulių sąjungos atstovai pripažino, kad šiuo metu nėra susistemintos informacijos, kiek organizacijos narių turi namie ginklų, išduotų savigynai arba medžioklei. Tačiau atkreiptas dėmesys, kad vis daugiau šaulių, kaip privatūs asmenys, siekia gauti leidimą turėti ginklą. Įsigytą ginklą jie norėtų panaudoti ir per šaulių pratybas.

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos valdybos pirmininko pavaduotojo Laimo Dieninio teigimu, šiuo metu Lietuvoje namuose legaliai laikoma per 100 tūkst. ginklų.

„Šiuo metu disponuojamų civilių rankose ginklų galia yra tokia, kad iš 600 metrų į taikinį laisvai galima pataikyti. (...) Yra tokio lygio šautuvų privačiose rankose, kokių kariuomenė dar ne visada įsigys, – ir optika, ir kiti parametrai“, – tvirtino jis.

L.Dieninio teigimu, policija labai efektyviai kontroliuoja, kam išduodami ir kaip laikomi tie ginklai. Pasak jo, šaulių atveju dar būtų galima įvesti kariuomenės priežiūrą.

Pasak jo, šaulių atveju dar būtų galima įvesti kariuomenės priežiūrą.

Šaulių sąjungos atstovų teigimu, pavojinga gynybai skirtus ginklus laikyti centralizuotai, nes tokiu atveju nesunku būtų tokias ginklines užimti.

Konservatorius A.Anušauskas yra įregistravęs Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisas, kad Šaulių sąjungos nariai namuose galėtų laikyti sąjungai priklausančius automatinius ginklus, taip pat B ir C kategorijos ginklus įsigytų asmeninėn nuosavybėn.

Panašias pataisas konservatoriai Seimui teikė birželį, tačiau parlamentarai, nuogąstaudami dėl viešojo saugumo, grąžino iniciatoriams tobulinti.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min