Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 26d. 17:33

Audronius Ažubalis atstovauja Europos Sąjungos Tarybai tarptautinėse derybose

Audronis Ažubalis, Lietuvos užsienio reikalų ministras
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Audronis Ažubalis, Lietuvos užsienio reikalų ministras

Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis pirmą kartą Lietuvos istorijoje atstovavo Europos Sąjungos Tarybai, spalio 26 dieną Briuselyje pavaduodamas ES vyriausiąją įgaliotinę užsienio reikalams ir saugumo politikai CatherineAshton ir pirmininkaudamas susitikimui su Karibų jūros šalių forumo ministrais, praneša URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas.

„Praėjus daugiau kaip aštuoneriems narystės ES metams ir likus aštuoniems mėnesiams iki pirmininkavimo ES Tarybai pradžios vykdome pirmąjį pirmininkavimo uždavinį. Prašymas imtis šio darbo rodo, kad Lietuva laikoma patikima būsimąja pirmininke“,– sakė A.Ažubalis.

Kai ES vyriausioji įgaliotinė užsienio reikalams ir saugumo politikai negali vadovauti ES delegacijai, ją pavaduoja ES Tarybai pirmininkaujančios šalies arba būsimosios pirmininkės užsienio reikalų ministras. Lietuva perims pirmininkavimą 2013 m. liepos 1 d. Tai pirmas atvejis, kai Lietuva atstovauja Europos Sąjungai ministrų lygio susitikime su trečiosiomis šalimis.

Pradėdamas ES ir Karibų jūros šalių forumo Jungtinės tarybos posėdį, Lietuvos užsienio reikalų ministras pareiškė, kad per pastaruosius ketverius metus pasiekta dviejų regionų bendradarbiavimo pažangos, tačiau jų piliečiams pasitarnautų spartesnis Ekonominės partnerystės susitarimo įgyvendinimas.

„Ekonominės partnerystės susitarimas vykdomas, ir kai kurios šalys iš jo gauna rimtos naudos. Tačiau ir jūs, ir aš norėtume, kad šis susitarimas geriau prisidėtų prie viso regiono plėtros ir ekonomikos augimo. Tikiu, kad po šio susitikimo išsiskirstysime aiškiai žinodami, kaip maksimaliai išnaudoti susitarimo teikiamas galimybes“,– sakė A.Ažubalis, ES vardu sveikindamas Karibų jūros šalių prekybos ministrus.

2008 m. pasirašytas Ekonominės partnerystės susitarimas yra kol kas vienintelis toks išsamus Europos Sąjungos susitarimas su regionine organizacija – 15 valstybių vienijančiu Karibų jūros šalių forumu (CARIFORUM). Susitarimo vykdymą prižiūri kas dvejus metus besirenkanti Jungtinė taryba. Susitikimas Briuselyje buvo antrasis po 2010 Jungtinės tarybos posėdžio Madride.

Ekonominės partnerystės susitarimas skirtas palengvinti ES ir Karibų jūros forumo šalių tarpusavio prekybą. Jis laikomas pavyzdžiu ES derantis su Ramiojo vandenyno ir Afrikos valstybėmis dėl panašių susitarimų, turinčių paskatinti jų integraciją į pasaulio ekonomiką ir prisidėti mažinant skurdą. Susitarimo šalys yra pasirašiusios ir papildomą deklaraciją, kur numatyta, kaip skirstoma Europos Sąjungos ir jos valstybių narių vystomojo bendradarbiavimo parama Karibų jūros regionui.

Per Jungtinės tarybos posėdį aptarta, kaip Karibų jūros šalys laikosi susitarimu nustatyto grafiko naikinti kliūtis prekybai ir svarstyta galimybė sukurti veiksmingą mechanizmą prižiūrėti susitarimo vykdymą.

ES ir CARIFORUM delegacijos diskutavo, kaip, keičiantis pasaulinėms sąlygoms, toliau bus teikiama ES vystomojo bendradarbiavimo parama. Susitikimo dalyviai aptarė poreikį ES pastangas sutelkti pagalbai skurdžiausiems pasaulio gyventojams, bet drauge atsižvelgti į ypatingą mažų salų ekonominę padėtį ir gamtos sąlygų įtaką jų raidai.

Jungtinė taryba nusprendė į Ekonominės partnerystės susitarimą įrašyti vienos iš Karibų jūros forumo šalių – Bahamų salų – įsipareigojimus atverti rinką investicijoms ir paslaugoms.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:30
02:50
01:29

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min