Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2011 11 14, 08:24

Audronius Ažubalis: „ES ir Rusijos bendradarbiavimo sėkmė priklausys nuo abipusių pastangų“

Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis lapkričio 13 dieną Briuselyje surengtoje Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų neformalioje diskusijoje teigė, kad ES ir Rusijos bendradarbiavimas bus sėkmingas, tik jeigu stengsis abi pusės.
Audronius Ažubalis
Audronius Ažubalis. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Be to, šioje partnerystėje neturi būti bijoma principingai kelti žmogaus teisių, įstatymo viršenybės ir demokratijos klausimų.

Prieš ES Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdį vykusioje ministrų vakarienėje A.Ažubalis pabrėžė, kad dėl santykių su Rusija būtina principinga ir vieninga ES pozicija, nepamirštant, kad svarbiausi ES partneriai rytuose yra Rytų partnerystės šalys.

Pasak ministro, Rusijos ir ES partnerystės pobūdį, be kita ko, nulems santykiai su bendrais kaimynais. „Jei Rusija skirtų tiek pat laiko ir pastangų vidaus demokratizacijai ir modernizacijai, kiek skiria galios stiprinimui ir Eurazijos sąjungos kūrimui, ši partnerystė galėtų būti glaudesnė“, – sakė A.Ažubalis.

Pasak jo, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojų pakvietimas stebėti parlamento rinkimų Rusijoje yra geras ženklas, bet tarptautiniams stebėtojams turi būti leista netrukdomai atlikti savo misiją.

Ministro teigimu, Rusijos stojimas į Pasaulio prekybos organizaciją yra seniai lauktas žingsnis, bet tikroji narystės vertė atsiskleis, tik jei Rusija vykdys įsipareigojimus, o derėdamasi dėl naujosios Partnerystės ir bendradarbiavimo sutarties su ES prisiims platesnius įsipareigojimus dėl prekybos ir energetikos.

Surengti neformalią diskusiją apie santykius su Rusija ES vyriausioji įgaliotinė užsienio reikalams ir saugumo politikai Catherine Ashton pasiūlė per ministrų susitikimą spalio 10 d. Liuksemburge, kai keli ministrai, tarp jų ir A.Ažubalis, ragino santykius su ES Rytų partnerystės šalimis ir Rusija plėtoti remiantis vienodais standartais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min