Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Audronius Ažubalis: „Lietuva ir toliau nuoširdžiai rūpinsis holokausto aukų atminimu“

Audronius Ažubalis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Audronius Ažubalis
Šaltinis: 15min
0
A A

Tarptautinės Holokausto atminimo dienos išvakarėse Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis ragina tęsti sėkmingą kovą su antisemitizmu, rasizmu ir kitomis netolerancijos formomis, puoselėti holokausto aukų atminimą, plėtoti švietimą apie šį tragišką istorijos puslapį, remti gilias istorines tradicijas Lietuvoje turinčios žydų kultūros projektus.

„Tarptautinė Holokausto atminimo diena, kai pagerbiame milijonus žydų ir kitų nacizmo aukų, – tai priminimas mums visiems nelikti abejingiems kovoje su bet kokios formos diskriminacija, nepakantumu ar neapykanta. Geriausias holokausto aukų pagerbimas – tai mūsų atkaklios pastangos užtikrinti, kad šie baisūs įvykiai niekur ir niekada nebepasikartotų, kad būtų gerbiamas visų žmonių orumas, ginamos kiekvieno žmogaus teisės ir laisvės, nepriklausomai nuo jo kilmės, lyties, rasės, religijos ar socialinės padėties“, – sako Audronius Ažubalis.

2011-ieji Seimo buvo paskelbti Holokausto aukomis tapusių Lietuvos gyventojų atminimo metais. Vyriausybė įgyvendino plačią programą, skirtą holokausto aukoms atminti, Lietuvos gyventojams, kovojusiems prieš nacizmą, ir žydų gelbėtojams pagerbti, Lietuvos žydų istorijos ir kultūros paveldui atkurti bei įamžinti.

„Lietuva ir toliau nuoširdžiai rūpinsis holokausto aukų atminimu, kovos su antisemitizmu, ugdys toleranciją ir žmonių tarpusavio pagarbą“, – pabrėžia A.Ažubalis.

„Esu tikras, kad nepaisant gana sudėtingos ekonominės situacijos, drauge su Lietuvos žydų bendruomene toliau tęsime svarbius mūsų istorinei atminčiai darbus, puoselėdami Lietuvos žydų kultūros paveldą ir stiprindami ryšius su daugelyje pasaulio šalių gyvenančiais litvakais“, – sako užsienio reikalų ministras, kartu su Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininku Emanueliu Zingeriu inicijavęs Seimo nutarimą dėl 2011 metų paskelbimo Holokausto aukų atminties metais. 

Nuo 1994 m. Lietuva kasmet mini Nacionalinę holokausto aukų atminimo dieną (rugsėjo 23 d.), skirtą Vilniaus geto likvidavimui 1943 metais atminti. 2005 metais, minint Aušvico mirties stovyklos išvadavimo metines, Jungtinės Tautos sausio 27-ąją paskelbė Tarptautine Holokausto atminimo diena.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min