Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 24d. 11:36

Audronius Ažubalis: Lietuvos pirmininkavimas Demokratijų bendrijai ją sustiprino

Audronius Ažubalis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Audronius Ažubalis

Dvejus metus trukęs Lietuvos pirmininkavimas Demokratijų bendrijai parodė, kad ši demokratines valstybes vienijanti institucija gali veiksmingai telkti šalių patirtį įtvirtinant demokratiją ir organizuoti pagalbą demokratiją kuriančioms šalims, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis.

Jis tai penktadienį pareiškė Jungtinių Tautų demokratijos sambūrio susitikime Niujorke, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

„Per pirmininkavimo metus sutelkėme jėgas įgyvendinti reikiamus sprendimus, kurie Demokratijų bendrijai suteiktų naują postūmį. Džiugu, kad mūsų bendros pastangos atnešė apčiuopiamų rezultatų. Tikiu, kad Demokratijų bendrija tampa labiau įtraukiančiu į savo veiklą, skaidresniu, efektyvesniu ir aktualesniu forumu, kuriame dalyvauja šalys, pasirengusios vykdyti demokratijos plėtrą savo viduje, regione ir visame pasaulyje“, – sakė ministras. 

Anot pranešimo, A.Ažubalis supažindino su Demokratijų bendrijos valdymo struktūros pakeitimais, kuriais siekiama sustiprinti šį demokratinių valstybių sambūrį, aiškiau apibrėžti jo veiklos sritis, priderinti prie aktualijų, įtraukti į Demokratijų bendrijos pagrindinių sprendimų priėmimą kuo daugiau valstybių.

Demokratijų bendrijos struktūriniams pakeitimams pritarta liepos 1 dieną Vilniuje vykusios Ministrų konferencijos metu.

Iki tol gyvavusią Demokratijų bendrijos steigiamąją grupę pakeičia Valdančioji taryba. Ji taps pagrindine ir visoms demokratinėms valstybėms atvira sprendimų priėmimo institucija. Lietuvos pirmininkavimo metu taip pat buvo įsteigtas Demokratijų bendrijos parlamentinis, Jaunųjų lyderių ir Verslo forumai. Konkrečių demokratijos skatinimo iniciatyvų įgyvendinimui tam tikrose srityse Lietuva inicijavo Demokratijų bendrijos darbo grupių įkūrimą.

Ministrų konferencijoje Vilniuje buvo paskelbta ir apie iniciatyvą Demokratijos partnerystės iššūkis, kurios paskirtis – remti demokratines reformas šalyse, atsikračiusiose autoritarinio valdymo.

JT Demokratijos sambūrio susitikime A.Ažubalis pabrėžė Demokratijų bendrijos ir JT sąveikos būtinybę, siekiant padėti valstybėms sustiprinti demokratines institucijas, bei glaudesnio bendradarbiavimo su kitomis tarptautinėmis ir regioninėmis organizacijomis, kurios skatina ir stiprina demokratiją, svarbą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min