Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Audronius Ažubalis pabrėžė diplomatų Lozoraičių nuopelnus stiprinant Lietuvos ir Italijos ryšius

Audronis Ažubalis, Lietuvos užsienio reikalų ministras
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Audronis Ažubalis, Lietuvos užsienio reikalų ministras
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis spalio 16 dieną Italų kultūros instituto Vilniuje ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos surengtos parodos „Skiriama Italijai. Lozoraičių bibliotekos itališkos knygos“ atidaryme pabrėžė diplomatų Lozoraičių nuopelnus stiprinant Lietuvos ir Italijos ryšius.

„Roma, su kuria taip glaudžiai susijęs Lozoraičių gyvenimas ir veikla, buvo Lietuvos politikos, kultūros, meno atstovų traukos centru. Oši šeima ypatingai mokėjo įkvėpti bei sustiprinti. To šiandien mokomės ir mes – jauna Lietuvos diplomatija“, –kalbėjo užsienio reikalų ministras.

A.Ažubalis pabrėžė, kad Stasys Lozoraitis vyresnysis ir jo sūnūs, Stasys ir Kazys, netausodami laiko ir jėgų siekė Lietuvos valstybingumo atkūrimo ir jos piliečių teisėtų interesų apgynimo. Lietuvos diplomatinei tarnybai glaudžiai bendradarbiaujant su Lozoraičių šeimos nariais dviejų diplomatų kartų biblioteka, žemėlapių kolekcija,asmeniniai daiktai buvo sugrąžinti į Lietuvą.

„Tai neįkainojamas valstybės ir diplomatijos istorijos paveldas bei puikus ilgamečių ir gerų Lietuvos ir Italijos santykių įrodymas“, – pažymėjo Lietuvos diplomatijos vadovas.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min