TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Audronius Ažubalis per 8-ąsias Lietuvos narystės NATO metines: stojimas į NATO nebuvo savaiminis procesas

Audronius Ažubalis
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Audronius Ažubalis
Šaltinis: 15min
0
A A

Minint Lietuvos narystės NATO aštuntąsias metines, kovo 29 dieną prie įėjimo į Užsienio reikalų ministeriją iškelta Aljanso vėliava.

Pasak užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio, vėliavos iškėlimu pradedama kurti nauja narystės NATO metinių minėjimo tradicija.

„Šiandien galime pasidžiaugti, kad Lietuva tuomet susitelkė ir išnaudojo istorijos suteiktą unikalų šansą integruotis į Vakarų geopolitinę erdvę. Turime suprasti, ypač matydami, kas vyksta Gruzijoje, Ukrainoje, Moldovoje, kad tai nebuvo savaime suprantamas dalykas. Tai buvo didelis laimėjimas, pasiektas sutelktomis Lietuvos ir jos draugų pastangomis“, – pabrėžia ministras.

Lietuva jau aštuonerius metus yra NATO narė. Pasak A.Ažubalio, šis laikotarpis yra unikalus Lietuvos istorijoje, nes Lietuvos suverenumą ir saugumą garantuoja „galingiausias istorijoje gynybinis aljansas“.

„Lietuvos visuomenės parama narystei NATO buvo ir iki šiol yra labai aukšta. Aljansas – tai saugumo garantijos, bet taip pat ir šalies įvertinimas, pasitikėjimas, pripažinimas, kad Lietuva geba sergėti ir ginti transatlantinės bendrijos vertybes“, – sako ministras.

Tačiau, anot jo, šios garantijos nėra savaiminė duotybė – visos NATO sąjungininkės, taip pat ir Lietuva, turi solidariai prisidėti prie jų realaus įgyvendinimo.

„Kaip patikima ir atsakinga sąjungininkė Lietuva turi atlikti savo namų darbus: rūpintis šalies gynyba ir užtikrinti tinkamą Lietuvos indėlį į bendras sąjungininkų pastangas plėsti taikos ir stabilumo erdvę Europoje ir plačiau. Prisiminkime Napoleonui priskiriamą sparnuotą posakį, kad tauta, kuri nemaitina savo kariuomenės, maitina svetimą. Valstybė turi investuoti į savo saugumą, nes tik taip gali užtikrinti palankią aplinką sėkmingai šalies ir visuomenės raidai“, – teigia A.Ažubalis.

2004 m. kovo 29 d. Vašingtone deponavusi Vašingtono sutarties ratifikavimo raštus, Lietuva tapo NATO nare. Tą pačią dieną Belgijos karinių oro pajėgų naikintuvai pradėjo saugoti Baltijos šalių oro erdvę.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min