Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Audronius Ažubalis ragino pareikšti solidarumą ir paramą Vengrijai

Audronius Ažubalis
BFL/ Tomo Lukšio nuotr. / Audronius Ažubalis
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis per susitikimą su Europos liaudies partijai priklausančiais Europos Sąjungos šalių ministrais sausio 22 dieną Briuselyje ragino pareikšti solidarumą ir paramą Vengrijai, priėmusiai naują konstituciją, – rašoma pirmadienį išplatintame Užsienio reikalų ministerijos pranešime spaudai.

Per neformalų susitikimą su kitų dešiniųjų partijų ministrais A.Ažubalis pabrėžė, kad Vengrija ir Europos Komisija (EK) kilusius neaiškumus sprendžia konstruktyviu dialogu. Ministras ragino tai padaryti kiek įmanoma greičiau, bet teisinių klausimų nekelti į politinį lygmenį.

„Vengrijos ir Europos Komisijos dialogo negalima sieti su kai kurių valstybių narių siekiu Vengrijos konstitucijos reikalus svarstyti ES Tarybos lygmeniu, nes tai pažeistų ES sutartį“, – sakė A.Ažubalis.

Per ES Užsienio reikalų tarybos posėdžio išvakarėse surengtą vakarienę A.Ažubalis taip pat pakartojo raginimą ES ir Ukrainai kuo greičiau parafuoti pernai suderėtą Asociacijos sutartį.

Ministrai susitikime taip pat aptarė sankcijų griežtinimo Iranui perspektyvas, galimybę Serbijai suteikti kandidatės į ES nares statusą ir būtinybę rimtai reaguoti į vis dažnesnius kylančio smurto religiniu pagrindu atvejus už ES sienų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min