TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Audronius Ažubalis tarptautiniame forume vadovaus ES delegacijai

Audronius Ažubalis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Audronius Ažubalis
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis Europos Sąjungos vyriausiosios įgaliotinės užsienio reikalams ir saugumo politikai Catherine Ashton prašymu spalio 26 dieną Briuselyje pirmininkaus Europos Sąjungos ir Karibų jūros forumo (CARIFORUM) valstybių ekonominės partnerystės susitarimo Jungtinės tarybos posėdžiui.

Tai pirmas kartas istorijoje, kai Lietuvos ministras tarptautiniame renginyje vadovaus Europos Sąjungos delegacijai ir kalbės ES Tarybos vardu.

Kai ES vyriausioji įgaliotinė užsienio reikalams ir saugumo politikai neturi galimybės pirmininkauti tarptautiniuose susitikimuose, ją pavaduoja tuo metu ES pirmininkaujančios šalies arba vadinamosios „troikos“ užsienio reikalų ministras.

ES ir CARIFORUM valstybių ekonominės partnerystės susitarimo Jungtinės tarybos posėdyje šios pareigos patikėtos Lietuvos, kuri pirmininkavimą Europos Sąjungai pradės kitų metų liepos 1 d., užsienio reikalų ministrui Audroniui Ažubaliui.

CARIFORUM yra 15 Karibų jūros salų-valstybių sąjunga, skirta tarpusavyje koordinuoti politinį dialogą, regioninę integraciją ir ekonominį bendradarbiavimą, ypač plėtojant santykius su Europos Sąjunga. Su pastarąja CARIFORUM 2008 metais pasirašė Ekonominės partnerystės susitarimą, kuriuo atveriama rinka dvišalei prekybai paslaugomis ir prekėmis ir kuriame įtvirtintos intelektinės nuosavybės apsaugos, konkurencijos, skaidrumo viešuosiuose pirkimuose nuostatos. 

Susitarimas laikinai taikomas nuo 2008 metų gruodžio mėnesio, kadangi ne visos ES šalys narės jį ratifikavo.

Lietuva šį susitarimą ratifikavo 2012 metų pavasarį.

Jungtinė ES ir CARIFORUM Ministrų  taryba, įsteigta Susitarimu,  yra aukščiausias bendras sprendimų priėmimo institucinis organas, kuris susitinka kas dvejus metus.

Šis susitikimas bus antrasis. Pirmasis vyko 2010 metais Madride. Pagrindinis jo rezultatas buvo Jungtinės tarybos veiklos taisyklių patvirtinimas.

Antrame Jungtinės tarybos posėdyje ruošiamasi priimti tris sprendimus: įrašyti Bahamų salų įsipareigojimus dėl investicijų ir prekybos paslaugomis į Susitarimą ir įkurti du papildomus institucinius organus – konsultacinį komitetą, skirtą atstovauti plačiajai visuomenei, ir  arbitražo tarybą, skirtą tarpusavio ginčams spręsti, sudarytą iš 15 narių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min