Tiesiogiai

Tiesiogiai po gaisro Paneriuose: ugniagesių vado ir oro užterštumo tyrėjų komentaraiTiesiogiai po gaisro Paneriuose: ugniagesių vado ir oro užterštumo tyrėjų komentarai

2017 08 02 /13:27

Audros metu negalima artintis prie elektros tinklo įrenginių: keturi svarbiausi patarimai

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui (PAGD) perspėjant apie rugpjūčio 2 d. daugelyje Lietuvos rajonų numatomą labai smarkią audrą, elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) prašo gyventojų gamtos stichijų metu nesiartinti prie elektros įrenginių ar oro linijų.
Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė
Elektros laidai / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Trečiadienį daugelyje šalies vietų numatomos liūtys su perkūnijomis, vietomis smarkios. Kai kur kruša, škvalas, per škvalą pietvakarių, vakarų vėjo gūsiai vietomis sieks 17–22 m/s.

ESO primena, jog pastebėjus pažeistus elektros tinklo įrenginius ar nutrūkusius elektros laidus, būtina nedelsiant apie tai pranešti ESO trumpuoju numeriu 1802 (+37061121802) arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

Pateikiame keturis svarbiausius elgesio principus, padėsiančius išvengti skaudžių nelaimių.

Nesiartinkite. Pagrindinis dalykas, kurį turi atsiminti kiekvienas: pastebėjus nutrūkusį laidą ar bet kokį kitą apgadintą elektros įrenginį – transformatorinę, pastotę, − jokiu būdu prie jo nesiartinti. Tarp žmogaus ir nutrūkusio laido turėtų būti bent 8 metrų atstumas. Reikėtų saugotis ir ant elektros laidų užvirtusių medžių ar išvirtusių laidų atramų, kurios taip pat gali būti pavojingos gyvybei. Prie jų taip pat nerekomenduojama artintis ar, juo labiau, jų liesti.

Praneškite. Pastebėjus nutrūkusį laidą, apie avariją svarbu kuo greičiau pranešti ESO trumpuoju numeriu 1802 arba bendruoju pagalbos telefonu 112. Jei tik įmanoma, venkite artintis prie avarijos vietos, neleiskite prie jos eiti kitiems žmonėms ar gyvūnams ir kuo greičiau skambinkite minėtais telefonais, kad į įvykio vietą būtų nedelsiant išsiųsta operatyvinė komanda. Ji likviduos avarijos padarinius. Elektros tiekimą išoriniame tinkle gali išjungti tik ESO specialistai, jokiu būdu nerizikuokite ką nors daryti patys ir palikite šiuos darbus specialistams.

Judėkite smulkiais žingsneliais arba šuoliukais. Atsidūrus šalia aukštos įtampos šaltinio reikėtų judėti mažais žingsneliais, laikant koją prie kojos. Didesnis pavojus kyla liūties metu, kai žemė ir žolė įmirkusi. Tokiais atvejais rekomenduojama pasitraukti toliau nuo nelaimės vietos, tačiau nebėgti, o judėti mažais žingsneliais arba šuoliukais. Žingsniuojant įprastai, kyla pavojus susidaryti elektros grandinei ir gauti smūgį.

Iš automobilio – abiem kojomis. Nutrūkęs elektros laidas gali užkristi ant automobilio. Tokiu atveju, jei nekyla kitų pavojų, gali būti saugiau likti automobilyje – guminės jo padangos veikia kaip izoliacinė priemonė, neleidžianti susidaryti elektros grandinei. Tik svarbu nesiliesti prie metalinių detalių ar elektros įrenginių.

Jei iš automobilio vis dėlto reikia išlipti, tai būtina daryti ne visai taip, kaip esame įpratę. Iš jo reikia iššokti iš karto abiem kojomis, nesiliečiant prie paties automobilio – kad nebūtų sukurta grandinė ir nepatirtumėte smūgio.

Siekiant išvengti skaudžių nelaimių, saugumu raginami rūpintis ir gyventojai – tinkamai prižiūrėti ir genėti medžius savo sklype, kad želdinių šakos prie elektros laidų, priklausomai nuo konkrečios linijos įtampos, nepriartėtų arčiau kaip 1-4 metrus.

ESO subūrė 600 darbuotojų

Ruošiantis prognozuojamai audrai, elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) trečiadienį subūrė mažiausiai 600 žmonių komandą, kuri greitai tvarkytų elektros tinklo gedimus, rašo BNS

„Mes pasiruošėme ir mobilizavome savo pajėgas. Surinkome iš visų įmonės padalinių darbuotojus, galinčius prisidėti prie galimų gedimų šalinimo. Įskaitant ir rangovų pagalbą, turime 600 darbuotojų, kurie pasiruošę šalinti gedimus, jeigu jie atsirastų, visoje Lietuvoje“, – BNS sakė ESO Tinklų eksploatavimo tarnybos direktorius Saulius Vaičekauskas.

Anot jo, įprastai kasdien budi 100 ESO darbuotojų, pasiruošusių tvarkyti gedimus, o daugiau remontininkų suburiama, kai laukiama rimtų audrų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius