Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Meno aukcione ukrainiečiams kariams paremti surinkta 44 tūkstančiai litų

Renginio akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Renginio akimirka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienio vakarą vykusiame meno darbų aukcione, kurio metu surinktos lėšos bus skirtos mūšiuose sužeistų Ukrainos karių amputuotų galūnių protezavimui, ne visi susirinkusieji pasižymėjo dosnumu. Tačiau dėl kai kurių paveikslų užvirė gana karštos kovos ir kaina pakelta daugiau nei dvigubai nuo pradinės. Per aukcioną surinkta 44 tūkst. litų. Menininkai jau siūlosi kilniam tikslui paaukoti dar daugiau savo darbų, todėl bus rengiamas dar vienas aukcionas.

Pirmą kūrinį aukcione – Vytauto Dubausko tapybos darbą „Vieni juokai“ už tūkstantį litų įsigijo pats aukciono organizatorius, liberalas, europarlamentaras Petras Auštrevičius.

Pradėdamas renginį jis prašė visų pinigines atverti plačiai ir perkant įsivaizduoti, kaip patys jaustųsi, jei jiems šiuo metu viena koja būtų amputuota.

Už paramą Ukrainai padėkoti į Lietuvos dailininkų sąjungos galeriją atvyko Ukrainos ambasadorius Valerijus Žovtenko.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Petras Auštrevičius
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Petras Auštrevičius

V.Adamkus pasirinko klasiką

Aukciono rėmėju tapęs V.Adamkus prieš aukcioną pabrėžė, kad šįkart kolekcionieriai gali ne tik įsigyti puikių meno kūrinių, bet ir pademonstruoti savo kilnumą.

Tiesa, pats V.Adamkus prieš renginį sakė nesąs apsisprendęs ką nors įsigyti, bet aukciono dalyvio bilietą pasiėmė ir sakė nuspręsiąs gerai apžiūrėjęs kūrinius.

Įpusėjus renginiui už 500 litų V.Adamkus nusprendė įsigyti Aldonos Dobrovolskienės
darbą „Kalėdiniai pabarstai“. Kiti aukciono dalyviai nedrįso varžytis su kadenciją baigusiu prezidentu.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Valdas Adamkus
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Valdas Adamkus

Darius Katinas ir Eigirdai susirungė ne juokais

Aktyviausiai dėl meno kūrinių aukcione dėl iš anksto nusižiūrėtų kūrinių varžėsi kolekcininkas Darius Katinas. Jis išleido kelis tūkstančius litų ir įsigijo net kelis kūrinius. Vyganto Paukštės kūrinio „Piknikas“ kainą D.Katinas pakėlė beveik triskart besivaržydamas su žurnalisto Eduardo Eigirdo šeima. E.Eigirdas aukcione irgi įsigijo kelis tapybos darbus.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Renginio akimirka
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Renginio akimirka

Renginį vedęs Jogaila Morkūnas stengėsi skatinti visus aktyviai varžytis dėl kūrinių ir nepraleisti progos nebrangiai įsigyti kur kas daugiau vertus kūrinius.

Išvis aukcionui menininkai padovanojo 124 meno kūrinius. Visų jų per vieną vakarą parduoti nebuvo įmanoma, todėl aukciono rengėjai nutarė šį penktadienį parduoti 56 kūrinius, o kitus pasilikti pakartotiniam renginiui.

Bus dar vienas aukcionas

Pirmame aukcione iš viso dalyvavo 28 svečiai. Kai kurie jų po renginio vis dėlto išėjo tuščiomis. Kitam aukcionui liko ir neparduotų meno vertybių. Per aukcioną surinkta 44 tūkst. litų. Menininkai jau siūlosi kilniam tikslui paaukoti dar daugiau savo darbų, todėl bus rengiamas dar vienas aukcionas.

Aukcionui pateikti Audriaus Gražio, Miglės Kosinskaitės, Raimondo Savicko, Arūnės Tornau, Vidmanto Gerulaičio, Mariaus Strolios, Rimanto Olšausko, Ričardo Zdanavičiaus-Zdano, Aldonos Dobrovolskienės, Aleksandros Jacovskytės ir kitų kūriniai.

Visus juos galite pamatyti čia.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Renginio akimirka
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Renginio akimirka

Aukcioną organizuojantis europarlamentaras P.Auštrevičius 15min.lt yra sakęs, kad už per aukcioną surinktas lėšas galūnių netekę ukrainiečiai kariai bus gydomi ne Lietuvoje, o tėvynėje – taip bus galima padėti daugiau nukentėjusiųjų.

Į Ukrainą vyks chirurgai ir kiti gydytojai iš Lietuvos, jie konsultuos kolegas ukrainiečius. P.Auštrevičius užtikrino, kad pagalba bus teikiama labai skaidriai, bus žinomi konkretūs asmenys, kuriems pirkti protezai.

„Yra daug Ukrainos karių, kuriems reikalinga pagalba, o mes turime daug gerų protezavimo kompanijų, kurios gali padėti. Norime surinkti pinigus ir pagal Ukrainos karo ligoninių gydytojų nurodymus bus atrinkti pacientai, kuriems pagalbos reikia pirmiausiai, kad jie galėtų grįžti į visavertį gyvenimą“, – sakė europarlamentaras.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min