TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Auksas ir per krizę žiba

Menininkas S.Udrys sakė sunkmečio nesibaiminantis - žmonės, kurie vertina papuošalus, juos pirks ir toliau.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Menininkas S.Udrys sakė sunkmečio nesibaiminantis - žmonės, kurie vertina papuošalus, juos pirks ir toliau.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Juvelyrams ir kitiems papuošalų verslu besiverčiantiems sunkmetis kol kas į pakaušį nealsuoja. Auksakaliai tikina užsakymų nesumažėjus. Pastebima, kad vis daugiau žmonių atneša taisyti senus papuošalus arba juos perdirba naujais.

Prekybininkams skundžiantis dėl sumažėjusios perkamosios galios, juvelyrų kasdienybėje – kitos tendencijos.

Prekybininkams skundžiantis dėl sumažėjusios perkamosios galios, juvelyrų kasdienybėje – kitos tendencijos.

„Žmonės puoštis nori visada“, – sakė papuošalais ir jiems gaminti reikalingomis medžiagomis prekiaujanti Alma Rudytė.

„Sausis ir vasaris visada neprognozuojami mėnesiai, tačiau užsakymų nesumažėjo“, – teigė papuošalus gaminantis juvelyras Tomašas Marcinkevičius.

Sunkmetis nebaisus net ir specifinių medžiagų papuošalų gamintojams. Tekstilininkas Svajūnas Udrys, 6 metus gyvenantis iš papuošalų gamybos, juos gamina iš senovinių sagų, kriauklių, lietuviško akmens, žuvų žvynų ir pan. Šiuos papuošalus, anot juvelyro, daugiausia perka užsieniečiai. „Dažnai užsienyje žmonės man siūlo daugiau už kūrinius, nei pats prašau. Užsieniečiai juos labai vertina“, – sakė S.Udrys.

Tačiau menininkas nesiskundžia ir užsakymų kiekiu Lietuvoje.

„Papuošalus perka ir pavieniai žmonės, ir kolekcininkai, ir muziejai. Daugiausia darbo turiu rudenį, kai žmonės grįžta iš kelionių, parsiveža įvairiausių dalykų ir prašo, kad iš jų padaryčiau papuošalų. Dabar kuriu vėrinį iš ugnikalnio uolienų“, – pasakojo S.Udrys. Jis teigė dar nebaigęs praeitų metų užsakymų.

Praėjusių metų darbus užbaiginėja ir bendrovės „Juvelyrai“ meistrai. „Užsakymų tiek daug, kad jokio sunkmečio dar nejaučiame“, – teigė juvelyras Tomašas Marcinkevičius. Anot jo, daug užsakymų sulaukiama vasarą. „Praėjusią vasarą sulaukėme tokio antplūdžio, kad nebegalėjome padaryti visų darbų“, – sakė bendrovės juvelyras Balys Iliukevičius.

Jis viliasi, kad lankytojų netrūks, net jei perkamoji galia ir sumažės, žmonės eis, nes senus papuošalus „vis tiek reikės remontuoti“.

„Darbo duoda ir įvairūs serijiniai dirbiniai. Mes gaminame žiedus Lietuvos karo akademijos absolventams“, – teigė B.Iliukevičius.

Populiarūs akmenukai

Swarovskio kristalais, įvairiais akmenimis bei kitais priedais, skirtais papuošalų gamybai, prekiaujanti Alma Rudytė sakė, kad ir šis verslas klesti. „Žmonės skaičiuoja, kad pigiau tampa papuošalus pasigaminti patiems, nei pirkti nukaltus juvelyrų“, – svarstė bendrovės „Perliukas.lt“ savininkė A.Rudytė. Jos teigimu, gaminant papuošalus patiems, nereikia mokėti už darbą, o ir paties pasigamintas dirbinys mielesnis širdžiai.

Swarovskio kristalais, įvairiais akmenimis bei kitais priedais, skirtais papuošalų gamybai, prekiaujanti Alma Rudytė sakė, kad ir šis verslas klesti.

Karoliukus importuojanti iš JAV, Anglijos, Kinijos, A.Rudytė atskleidė, kad papuošalams gaminti skirtų reikmenų kainos prekyboje yra smuktelėjusios. Tačiau kainų kol kas mažinti A.Rudytė neplanuoja.

„Manau, kad papuošalų verslas irgi neturėtų išlipti iš balos sausas, nepaliestas krizės. Visgi pirkimas turėtų mažėti. Pastebiu, kad nors papuošalų gaminimui reikiamų priedų perkamumas nesumažėjo, to negaliu pasakyti apie pardavinėjamus pagamintus papuošalus“, – sakė A.Rudytė.

Lombarduose ramu

Lombardai kol kas didelio pagyvėjimo nejaučia. „Gal žmonių šiek tiek daugiau nei prieš naujuosius, tačiau tikrai ne dėl sunkmečio. Dažniausiai visada po naujųjų, išaugus šildymo kainoms, mūsų rinka šiek tiek pajuda“, – sakė nenorėjusi prisistatyti lombardo „Holas“ atstovė. Anot jos, mėnesio pradžioje per dieną sulaukiama 5-6 klientų, o nuo mėnesio vidurio – 2-3.

Lombardo „Valma“ vadovė sakė nejaučianti krizės padarinių ir žmonės papuošalų užstatyti neneša, priešingai – pastaruoju metu užstatomų daiktų sumažėjo.

Paroda nesuprastės

Šiemet kovo 5-8 dienomis Vilniuje, „Reval Hotel Lietuva“ viešbutyje, 6-ąjį kartą vyks tarptautinė juvelyrikos paroda „Amber trip“. Organizatoriai sako šiemet surengsiantys „ne prastesnę parodą“ nei ankstesniais metais. „Bus ir lietuvių menininkų, ir dalyvių iš užsienio šalių: Turkijos, Vokietijos, Latvijos, Estijos ir kt.“, – teigė parodos direktorė Klotilda Juozapavičienė.

„Neatsisakysime ir kasmetinio parodos metu vykstančio renginio „Fashion show“, kuriame juvelyrai pristato savo dirbinius“, – žadėjo K.Juozapavičienė.

„Amber trip“ direktorės teigimu, kiekvienais metais ši paroda vis populiarėja ir sulaukia didesnio lankytojų srauto.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min