Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 15d. 15:53

Auksinės kortos V.Pranckiečio nuvertimo namelyje – LLRA rankose

Valdemaras Tomaševskis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Valdemaras Tomaševskis

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga su pirmininku Ramūnu Karbauskiu priešakyje daro viską, kad tik pakaktų balsų Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui atstatydinti. Dėl to R.Karbauskis susitikinėjo ir su liberalais, ir su socialdemokratais. Tačiau, regis, pirmiausia R.Karbauskis rinktis balsų turėjo eiti pas koalicijos partnerę – Lenkų rinkimų akciją-krikščioniškų šeimų sąjungą. Pastarosios frakcijos seniūnė sako, kad ne visi aštuoni nariai nori versti V.Pranckietį.

„Laisvas balsavimas“, – 15min kelis kartus pakartojo LRRA-KŠS frakcijos seniūnė Vanda Kravčionok.

Ir tai svarbus akcentas, reiškiantis, kad R.Karbauskis niekaip negali tikėtis visų valdančiųjų vieningos pozicijos dėl V.Pranckiečio atstatydinimo. Be aštuonių LLRA-KŠS frakcijos narių balsų tikėtis surinkti būtiną daugumą Seimo pirmininkui nuversti – sunku.

Kol kas raštą, kuriuo reiškiamas nepasitikėjimas Seimo pirmininku V.Pranckiečiu iš LLRA-KŠS frakcijos pasirašęs vienintelis Leonardas Talmontas.

Anot V.Kravčionok, jis nuo pat pradžių laikėsi nuomonės, kad Seimo pirmininko postas yra politinis ir V.Pranckietis privalo trauktis.

Tačiau taip mano toli gražu ne visi frakcijos atstovai. Kiek balsų LLRA-KŠS pridės balsavime dėl nepasitikėjimo Seimo pirmininku, V.Kravčionok neprognozuoja.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vanda Kravčionok
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vanda Kravčionok

„Laisvas balsavimas. Yra visaip galvojančių. Sunku (prognozuoti – red.past.). Nespėliosiu, nes mes nedaug diskutavome apie tai. Žmonėms šis klausimas neįdomus, neaktualus, čia labai politinis ir politizuotas klausimas, dėl to mes daug nekreipiame dėmesio“, – teigė V.Kravčionok.

Anot jos, sprendimas dėl V.Pranckiečio nebuvo aptariamas nei su partijos pirmininku Valdemaru Tomaševskiu, nei su R.Karbauskiu, nei su premjeru Sauliumi Skverneliu.

15min nuotr./Viktoras Pranckietis
15min nuotr./Viktoras Pranckietis

Pasak V.Kravčionok, gali būti, kad V.Pranckietis bus nuverstas opozicijos balsais, nes slaptame balsavime taip jau būna, kad „gali žmonės sakyti viena, o daryti kita“.

Balsavimas dėl Seimo pirmininko V.Pranckiečio atstatydinimo gali įvykti dar antradienį. Dėl šio klausimo Seimo valdyba 18 val. sušaukė nenumatytą plenarinį posėdį.

Kad Seimo pirmininkas netektų posto būtina, kad slaptame balsavime nepasitikėjimą juo pareikštų 71 Seimo narys. Formaliai skaičiuojama, kad valdančioji koalicija turi 75 balsus, tačiau antradienį rytiniame posėdyje nedalyvavo septyni valdantieji.

Jei V.Pranckiečio nepavyks atstatydinti, šioje Seimo sesijoje dėl to paties balsuoti nebebus galima.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

07:45
02:10
03:18

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min