Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 17d. 08:58

Aukštaitijos urėdijoms grąžinami neteisėtai išdalyti valstybiniai miškai

Miškas
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Miškas

Prokurorų prašymu, Aukštaitijos rajonų miškų urėdijoms grąžinami neteisėtai privačios nuosavybės teise neatlygintinai išdalyti valstybiniai miškai.

Dešimt tokių prašymų Panevėžio apygardos prokuratūros Civilinio skyriaus prokurorai, gindami viešąjį interesą dėl valstybinės reikšmės miškų plotų sugrąžinimo Kupiškio urėdijai, pateikė Panevėžio apygardos administraciniam teismui ir Kupiškio rajono apylinkės teismui. Šiuose procesiniuose dokumentuose prokurorai prašo panaikinti įstatymus pažeidusius apskrities viršininko administracinius aktus. Jau patenkinti trys prokurorų prašymai dėl valstybinės reikšmės miško plotų, žemės reformos metu neatlygintinai perduotų privačios nuosavybės teise keliems asmenims, pripažinimo neteisėtais, teigiama prokuratūros pranešime spaudai.

Tris tokius sprendimus priėmė Panevėžio apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs administracines bylas ir patenkinęs Panevėžio apygardos vyriausiojo prokuroro prašymus panaikinti neteisėtus apskrities viršininko administracijos įsakymus, kuriais iš Kupiškio miškų urėdijos Subačiaus ir Šimonių girininkijų buvo atimti valstybinės reikšmės miško plotai. Žemės
reformos metu, patvirtinus žemėtvarkos projektą Kupiškio rajono Subačiaus kadastrinėje vietovėje, kartu su trijų hektarų žemės sklypu Ilčiūnų kaime privačios nuosavybės teise vienam asmeniui neatlygintinai buvo perduotas Subačiaus girininkijos 1,18 ha valstybinės reikšmės miško plotas. Kiti du valstybinės reikšmės miško plotai buvo neteisėtai perduoti dviem asmenims atkuriant nuosavybės teises Šimonių seniūnijos teritorijoje.

„Prokurorų ginti viešąjį interesą dėl neteisėtai privačios nuosavybės teise žemės reformos metu neatlygintinai išdalytų valstybinės reikšmės miškų plotų sugrąžinimo paprašė Kupiškio miškų urėdija. Tokiu būdu siekiame pašalinti nuosavybės teisių į nekilnojamąjį turtą atkūrimo srityje
padarytus imperatyvių teisės normų pažeidimus ir išsaugoti valstybinės reikšmės miškus kaip valstybės nuosavybę. Valstybinės reikšmės miško perdavimas privačios nuosavybes teise prieštarauja mūsų šalies įstatymams ir LR Konstitucijos nuostatoms, kurios nurodo, kad tokie miškai išimtine nuosavybės teise priklauso valstybei. Pagal šias nuostatas natūrali gamtinė aplinka, gyvūnija ir augalija, atskiri gamtos objektai, taip pat ypač vertingos vietovės yra būtina žmogaus ir visuomenės išlikimo sąlyga, tautos gerovės pagrindas.

Dėl šių priežasčių miškų apsauga pripažįstama viešuoju interesu, kurį garantuoti yra valstybės konstitucinė priedermė“,- teigia atstovaujantis valstybės interesus ir ginantis viešąjį interesą teisme Panevėžio apygardos prokuratūros Civilinių bylų skyriaus vyriausiasis prokuroras Remigijus Senkus.

Panevėžio apygardos prokuratūros Civilinių bylų skyriaus prokurorai yra apgynę viešąjį interesą dėl valstybinės reikšmės miškų plotų grąžinimo Biržų rajone ir Utenos mieste, renka medžiagą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo valstybei priklausančių ir neteisėtai išdalytų privatiems asmenims valstybinės reikšmės miškų atgavimo Kėdainių rajone.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min