Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 18d. 08:13

Aukštas JAV pareigūnas 2017-aisiais aptarė D.Trumpo nušalinimą

Andrew McCabe'as
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Andrew McCabe'as

JAV generalinio prokuroro pavaduotojas 2017-aisiais aptarė, kiek kabineto narių palaikytų prezidento Donaldo Trumpo nušalinimą nuo pareigų, sekmadienį paskelbtame interviu pareiškė buvęs Federalinio tyrimų biuro (FTB) direktoriaus pavaduotojas.

Pasak Andrew McCabe'o, prezidentui 2017 metų gegužės 9-ąją atleidus FTB direktorių Jamesą Comey, generalinio prokuroro pavaduotojas Rodas Rosensteinas prakalbo apie galimybę pasinaudojant JAV Konstitucijos 25-ąja pataisa nušalinti D.Trumpą.

„Rodas iškėlė šį klausimą ir aptarė jį su manimi, galvodamas apie tai, kiek kitų kabineto pareigūnų galėtų palaikyti tokį žingsnį", – televizijos CBS naujienų laidai „60 Minutes“ sakė A.McCabe'as.

Šio interviu ištrauka sekmadienio rytą buvo parodyta per CBS laidą „Face the Nation“.

R.Rosensteinas yra atmetęs pranešimus, kad aptarė D.Trumpo nušalinimo klausimą ir netgi galvojo slapta įrašyti savo pokalbius su prezidentu.

Per interviu CBS laidoje A.McCabe'ui buvo užduotas klausimas, ar atrodė, kad R.Rosensteinas ketina „vienu ar kitu būdu atsikratyti Jungtinių Valstijų prezidento“.

„To patvirtinti negaliu, – atsakė jis. – Bet galiu pasakyti, kad generalinio prokuroro pavaduotojas tuo metu tikrai buvo labai susirūpinęs dėl prezidento, dėl jo pajėgumo ir jo ketinimų.“

Prezidentas J.Comey atleido kilus įtampai dėl FTB tyrimo dėl galimų D.Trumpo kampanijos ryšių ir Maskvos siekiant pakreipti 2016-ųjų rinkimus jo naudai.

J.Comey yra sakęs, jog D.Trumpas spausdavo jį viešai paskelbti, kad tyrime jis nefigūruoja.

Vadovo atleidimas FTB sukėlė nerimą, ir A.McCabe'as CBS sakė skubėjęs užtikrinti, jog tyrimas dėl Rusijos turi „absoliučiai tvirtą pagrindą“ ir jo negalima lengvai nutraukti.

Televizijai A.McCabe'as tvirtino neprisimenantis, kokiomis aplinkybėmis pradėjo aptarinėti 25-ąją pataisą su R.Rosensteinu.

„Tai tiesiog buvo dar viena tema, prie kurios jis peršoko vidury vieno plataus masto pokalbio“, – sakė jis.

25-oji pataisa numato prezidento pakeitimo tvarką valstybės vadovo mirties, nušalinimo, atsistatydinimo ar nepajėgumo veikti atveju.

A.McCabe'as per sekmadienį transliuotą interviu taip pat pareiškė, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas nepatikėjo savo žvalgybininkų išvadoms, jog Šiaurės Korėja turi raketų, galinčių pasiekti Jungtinių Valstijų teritoriją, nes šią informaciją esą paneigė Rusijos lyderis Vladimiras Putinas.

„Žvalgybos atstovai per pasitarimą sakė, kad tai neatitinka nė vieno žvalgybos pranešimo ir mūsų vyriausybės turimos informacijos, o prezidentas atsakė: „Man tas pats. Tikiu Putinu“, – pareiškė A.McCabe'as televizijai CBS.

Buvęs FTB direktoriaus pavaduotojas sakė pats dalyvavęs tame susitikime, į kurį prezidentas pakvietė žvalgybininkus, o D.Trumpo žodžiai jį „tiesiog pribloškė“.

„Skiriame daugybę laiko, jėgų ir energijos savo žvalgybos bendruomenės darbui, kad gautume informacijos, skirtos padėti priimti sprendimus žmogui, kuris galiausiai juos ir priima – Jungtinių Valstijų prezidentui. Todėl tiesiog pribloškė tai, kad susidūrėme su visišku netikėjimu tomis pastangomis, nenoru sužinoti tikrąją reikalų, su kuriais jam kasdien tenka susidurti, padėtį“, – kalbėjo A.McCabe'as.

Pats A.McCabe'as buvo atleistas 2018-ųjų kovą dėl to, kad per vidinį tyrimą buvo išsiaiškinta, jog jis, neturėdamas tam įgaliojimų, nutekino informacijos žiniasklaidai, ir „kelis kartus“ nebuvo visiškai atviras su departamento generaliniu inspektoriumi.

To FTB generalinio inspektoriaus tyrimo detalės paviešintos nebuvo, tačiau jis susijęs su 2016-ųjų FTB tyrimu dėl D.Trumpo konkurentės prezidento rinkimuose, demokratės Hillary Clinton.

JAV lyderis ne kartą kaltino A.McCabe'ą ir J.Comey saugant H.Clinton nuo baudžiamojo persekiojimo dėl privačių elektroninio pašto serverių naudojimo jai būnant valstybės sekretore bei dėl jos sutuoktinio, buvusio prezidento Billo Clintono, įkurto privataus fondo veiksmų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min