Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aukštiems pareigūnams – tankesnis STT filtras

Renginio akimirka
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Renginio akimirka
Šaltinis: BNS
0
A A

Teisingumo ministerija siūlo griežtinti aukštas pareigas valstybės tarnyboje einančių politikų, pareigūnų patikrą.

Pagal jos parengtas Korupcijos prevencijos įstatymo pataisas, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pareigas einantį asmenį galėtų patikrinti jį paskyrusio subjekto prašymu be motyvuoto ir konkrečiais duomenimis paremto prašymo, kurio reikia dabar. Užtektų to, kad darbdaviui kiltų abejonių dėl asmens, apie kurį prašoma pateikti informaciją, tinkamumo eiti pareigas.

„Dabar kreipimasis į STT dėl pareigas jau einančio asmens galimas tik tada, kai yra abejonių, kurios pagrįstos konkrečiais duomenimis. Toks teisinis reglamentavimas nesuteikia galimybės asmenį į pareigas skiriančiam subjektui, šiam neturint konkrečių duomenų, keliančių abejonių dėl pareigas einančio asmens, patikrinti, ar tokios informacijos neturi STT. Taip formaliu įstatyme įtvirtintu reikalavimu užkertamas kelias į pareigas skiriančiam asmeniui turėti aktualią informaciją, leidžiančią spręsti apie asmens tinkamumą eiti pareigas“, – BNS teigė Teisingumo ministerijos atstovas Sergejus Tichomirovas.

Anot jo, siekiant efektyvinti korupcijos prevenciją, svarbu turėti informaciją ne tik prieš skiriant į pareigas asmenį, bet ir šiam jas jau einant.  

Siūloma tvarka būtų taikoma asmenims, kuriuos į pareigas skiria prezidentas, Seimas, Seimo pirmininkas, Vyriausybė arba ministras pirmininkas. Taip pat būtų tikrinami viceministrai, ministerijų kancleriai, savivaldybių administracijos direktoriai ir jų pavaduotojai, prokurorai, valstybės ar savivaldybių įstaigų vadovai ir jų pavaduotojai, valstybės ar savivaldybių įstaigų padalinių vadovai, jų pavaduotojai, strateginių įmonių vadovai ir jų pavaduotojai.

Atsižvelgiant į STT pateiktą medžiagą, anksčiau pareigų neteko keletas viceministrų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min