Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Aukuras“ – tarp finalistų

Dainų šventės dalyvių eisena
I. Ozturhan nuotr. / Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras“ inicijavo Klaipėdos krašto dainų konkursą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Nacionalinio bendruomenių konkurso finale – Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras“.

Jiems paskirta nominacija – už kūrybiškumo ugdymą, kultūros tradicijų išsaugojimą ir sklaidą.

Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras“ susikūrė 1988 m., ir ilgainiui tapo visos Žemaitijos ir Pamario krašto chorinio judėjimo centru. Pagrindiniai bendrijos „Aukuras“ tikslai ir uždaviniai  – skleisti ir ugdyti chorinę kultūrą, saugoti ir puoselėti kultūrinį paveldą, tautines bei dainų švenčių tradicijas, rūpintis suaugusiųjų, vaikų ir jaunimo chorų, vokalinių ansamblių veikla, rengti koncertus, konkursus, dainų šventes ir festivalius, seminarus, konferencijas, rūpintis chorinės muzikos literatūros bei natų leidyba, skleistiLietuvos chorinę kultūrą pasauliui.

Bendrija inicijavo Mažosios Lietuvos ir lietuvių išeivių muzikinei kultūrai skirtas mokslines konferencijas bei keliolikos koncertų ciklus, įtraukiant į jas to meto Lietuvos Konservatorijos Klaipėdos fakultetų, dabar Klaipėdos universiteto Menų fakulteto, muzikines katedras. Buvo surengtos konferencijos, į kurias pakviesti užsienio svečiai, buvę klaipėdiečiai. Vienas svarbiausių Bendrijos tradicinių renginių –  Stasio Šimkaus tarptautinis chorų konkursas, kuris rengiamas kas dvejus metus.

„Aukuro“ bendrijos iniciatyva Klaipėdoje surengta ne viena miesto ir  regiono dainų šventė, respublikinis vaikų, jaunimo chorų festivalis ir koncertų ciklas. Išleista ne viena garso įrašų kasetė ir kompaktinė plokštelė, keletas spaudos leidinių, knygų, natų rinkinių, bukletų.

Gražia tradicija tampa „Aukuro“ rengiamas bažnytinių chorų „Kalėdinių giesmių“ festivalis, kuriame dalyvauja ne tik Klaipėdos, bet ir Vakarų Lietuvos regiono bažnytiniai chorai.

Bendrijos iniciatyva Klaipėdos Vasaros estrados parke įrengta kompozitorių alėja, kurioje pasodinti ąžuoliukai, pastatyti atminimo paminkliniai akmenys žymiausiems Klaipėdos krašto kompozitoriams – Stasiui Šimkui, Juozui Karosui, Juozui Žilevičiui, o 2007 m. pastatytas monumentalus paminklinis akmuo, skirtas Mažosios Lietuvos dainų šventės 80–čiui bei to krašto iškiliems chorinio meno puoselėtojams. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min