Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 23d. 11:22 , Atnaujinta: 2018 lapkričio 23d. 12:18

Aušrinė Armonaitė patvirtino: nauja liberalų partija bus

Aušrinė Armonaitė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Aušrinė Armonaitė

Kartu su Vilniaus mero posto vėl siekiančiu Remigijumi Šimašiumi Liberalų sąjūdį palikusi Seimo narė Aušrinė Armonaitė penktadienį pranešė, kad bus kuriama nauja partija, kuri turės suvienyti liberalių pažiūrų žmones. Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas 15min teigė linkintis buvusiems partijos kolegoms sėkmės ir pridūrė ne kartą matęs panašių iniciatyvų, tačiau jos laukto rezultato nedavė.

Apie naujos partijos kūrimą A.Armonaitė penktadienį paskelbė feisbuke.

„Noriu paskelbti svarbią ir gerą žinią. Po to, kai prieš keletą savaičių palikau partiją nesitikėjau, kiek daug liberaliai mąstančių žmonių man parašys, kad norėtų susitikti, prisidėti prie naujos liberalios politinės jėgos steigimo ir veiklos. Tai akivaizdu – liberali politinė partija bus!“ – rašė ji.

„Liberalų sąjūdžio narių neviliojame“

15min penktadienį paklausta, ar mato save partijos pirmininke, ar lyderis greičiausiai bus R.Šimašius, A.Armonaitė sakė, kad apie tai kalbėti dar anksti – naujos partijos vadovas bus išrinktas steigiamajame susirinkime.

„Yra ir daugiau žmonių, kurie norėtų ateiti į politiką, jie dar svarsto. Tas klausimas bus sprendžiamas“, – sakė ji.

Paklausta, ar R.Šimašius kuria partiją su ja, A.Armonaitė sakė, kad kol kas jis koncentruojasi į rinkimus Vilniuje. „Bet mes esame bendražygiai, tai, manau, prisidėtų prie iniciatyvos“, – sakė ji.

Iki penktadienį A.Armonaitės paskelbto įrašo feisbuke naujai kuriama partija turėjo, anot jos, kelis šimtus narių.

„Dabar per dvidešimt minučių nuo paskelbimo užsiregistravo jau šimtas. Aš nežinau, ar ta sėkmė lydės, bet mes kol kas kalbame apie labai didelį susidomėjimą. Žinoma, susidomėjimas svarbu, bet svarbu ir partinės statybos, kiek žmonių iš tikrųjų ateis“, – pabrėžė ji.

Aušrinė Armonaitė su Remigijum Šimašium
Aušrinė Armonaitė su Remigijum Šimašium

Ji 15min pabrėžė, kad narių iš Liberalų sąjūdžio nauja politinė jėga tikrai nevilioja: „Galbūt ir gerai. Tai turi būti nauja politinė jėga. Yra žmonių iš Liberalų sąjūdžio, kurie galbūt domisi, bet tai tikrai nėra tikslas.“

A.Armonaitė nenorėjo sutikti, kad iš Liberalų sąjūdžio ji su R.Šimašiumi pasitraukė sunkiausiu partijai laiku ir buvę bendražygiai galėtų tai laikyti smūgiu žemiau juostos.

„Sunkiausiu laiku mes buvome partijoje ir nešėme Liberalų sąjūdžio vėliavą. Buvome tada, kai buvo nukirpta dotacija, kai buvo byla“, – kalbėjo ji. Politikė pabrėžė, kad iš partijos pasitraukė dėl kitų priežasčių – dėl to, kad bendražygiai priešų pradėjo ieškoti savo gretose.

E.Gentvilas: kad kurs partiją, buvo akivaizdu

Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas 15min penktadienį teigė seniai sakęs, kad R.Šimašiaus planas yra kurti partiją: „Suardyti mūsų, kaip galima daugiau žalos padaryti. Na, nelabai daug pavyko padaryti tos žalos, nes mes sustabdėme narystę – nespėjo padaryti tos žalos. Bet kad žada kurti naują partiją, tai buvo akivaizdu.“

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Eugenijus Gentvilas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Eugenijus Gentvilas

Anot E.Gentvilo, kaip A.Armonaitė ir R.Šimašius elgėsi su Liberalų sąjūdžiu, nusispjaudami į įstatus, taip dabar elgiasi su rinkėjais. Jis priminė, kad R.Šimašius teigė, kad rinkimų komitetas – labai moderni forma: „Tačiau čia pat pasakoma: bet po rinkimų mes tuoj įkursime partiją. Šiek tiek jus apgausime – pabalsuokite už komitetą, o paskui vis tiek iš to komiteto bus partija. Kaip elgėsi mūsų atžvilgiu, taip elgiasi rinkėjų atžvilgiu.“

R.Šimašiaus signalus, anot E.Gentvilo, partija seniai suprato, ir tie, kurie savo ateitį matė su juo, iš jos jau pasitraukė.

„Linkiu jiems ateityje sėkmės, buvo daug tokių iniciatyvų, visiems linkėjau sėkmės, iš tų iniciatyvų šiandien nedaug ką matau“, – teigė E.Gentvilas.

Partijos pavadinimo dar nežino

A.Armonaitė penktadienį feisbuke rašė, kad dar reikia daug kartu padaryti ir dėl daug ko sutarti, tačiau jau dabar „mus jungia požiūris į tai, jog Lietuvai reikia nuoširdžios ir pozityvios alternatyvos, kuri gerbtų ir skatintų privačią žmogaus iniciatyvą, netrukdytų ir nekeiksnotų verslą kuriančių žmonių, bet nenusisuktų ir nuo tų, kuriems labiausiai reikia pagalbos“.

A.Armonaitės teigimu, Lietuvai reikia optimistinės politinės jėgos, kuri prioritetu laikytų švietimą ir nesislėpdama spręstų žmogaus teisių problemas. Ji pridūrė, kad Lietuva nenusipelnė draudimų ir baudimų politikos ir nuolatinio nesiskaitymo su Konstitucija bei demokratinio žaidimo taisyklėmis.

„Reikia politinės jėgos, kuri į žmogų Lietuvoje žiūrėtų ne kaip į baudžiauninką valstietį, o kaip į lygiavertį ir pilnateisį pilietį – savo šalies, miesto, miestelio šeimininką“, – feisbuke dėstė parlamentarė.

Anot politikės, nauja politinė jėga pirmiausiai savo kompozicija turi spindėti įvairovę: „Ir aš labai norėčiau, kad ji į Lietuvos politinę areną atvestų įvairių žmonių – įvairių profesijų atstovų, jaunesnių žmonių, ne tik vyrų, bet ir moterų. Tik tokiu būdu į šalies gyvenimo klausimus mes pažiūrėsime įvairesniu kampu. Tai taip pat turi būti per daug biurokratija neapsikrovusi, bet ir aiškias taisykles turinti organizacija, kurioje aiškiai atskleistos veiklos ir karjeros galimybės.“

Anot A.Armonaitės, kada bus kuriama partija, koks bus jos pavadinimas ir kokie žmonės bus joje, priklauso nuo žmonių, kurie atsilieps į jos kvietimą jungtis.

„Per artimiausius mėnesius visuomenei pristatysime daugiau informacijos ir programos gaires, per šį laiką paaiškės ir steigiamojo susirinkimo data“, – teigė ji ir pakvietė norinčius prisidėti prie partijos kūrimo registruotis jos tinklalapyje.

Liberalų sąjūdžio žvaigždėmis laikyti R.Šimašius ir A.Armonaitė partiją paliko lapkričio 2 dieną, kartu su savimi jie išsivedė būrį Vilniaus skyriaus narių. Jau tuomet R.Šimašius neatmetė, kad jie gali įkurti naują politinę jėgą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie 15min