Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 sausio 8d. 07:31

Australijoje be dokumentų likęs lietuvis ES šalių atstovybių pagalbos nesulaukė

Pasų išdavimo centras
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Pasų išdavimo centras
Pas gimines Australijoje viešėjęs kaunietis Edgaras Bičkus rimtai svarstė galimybę visam laikui ten pasilikti, nes prarado pasą, o Europos Sąjungos (ES) šalių diplomatai nesutiko jam padėti.

Nemalonumai E.Bičkų užklupo Manduraho mieste. Parduotuvėje vagis ištraukė rankinę, kurioje buvo pasas, piniginė ir mobiliojo ryšio telefonas, rašo „Lietuvos rytas“.

Vyras dėl naujo dokumento išdavimo pirmiausia kreipėsi į Lietuvos garbės konsulą Australijoje Andrių Žilinską, bet jis pareiškė negalįs išduoti naujo dokumento.

E.Bičkus parašė elektroninį laišką Lietuvos Prezidentūrai ir teiravosi, ką toliau daryti. Atskriejo atsakymas, kad reikia kreiptis į artimiausią ES šalies konsulatą.

Lietuvis aplankė Prancūzijos, Ispanijos, Graikijos ir Suomijos konsulatus, tačiau visur išgirdo tą patį atsakymą: padėti negalime.

Prancūzijos konsulato darbuotojas patarė užsukti po 30 metų, kai bus jau tikra Europos Sąjunga. Kaunietis taip ir nesuprato, ką reiškia toks patarimas.

Dar kartą parašęs elektroninį laišką Prezidentūrai, E.Bičkus gavo patarimą kreiptis į Lietuvos ambasadą Japonijoje. Ji aptarnauja ir Australiją. Ji ir išgelbėjo kaunietį.

Praėjus dviem savaitėms po vagystės E.Bičkus kišenėje turėjo kelionės dokumentą, leidžiantį grįžti į Lietuvą.

E.Bičkus teigė, kad labiausiai jį nustebino ES šalių konsulatų darbuotojų abejingumas: „Viešai deklaruojamas šalių solidarumas. Tačiau konkreti situacija atskleidė, kad susitarimai negalioja.“
Užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento patarėjo Eduardo Petkevičiaus teigimu, Europos Sąjungos Bendrijų steigiamosios sutarties 20 straipsnis numato, kad kiekviena ES šalis įsipareigoja suteikti pagalbą kitos ES šalies piliečiui.

„Australijoje dirbantys diplomatai taip pat turėtų žinoti apie šį sutarties punktą. Kiekvienas Lietuvos pilietis turi teisę kreiptis į bet kurį ES šalies konsulatą, kad jam būtų išduotas vienodas, visoje ES galiojantis laikinasis kelionės dokumentas“, – tvirtino diplomatas. 
 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 2 Pasas Australija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min