Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 9d. 12:40

Auštrevičius siūlo aiškiai reglamentuoti skolų išieškojimo veiklą

Petras Auštrevičius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Petras Auštrevičius

Seimo narys Petras Auštrevičius penktadienį raštu kreipėsi į Finansų ministrą, siūlydamas parengti įstatymą, reglamentuojantį skolų išieškojimą, aiškiai apibrėžiantį įmonių, užsiimančių šia veikla, licencijavimo tvarką, bei aptariantį kitus, su šiuo klausimu susijusius aspektus.

Lietuvos Respublikoje skolų išieškojimo verslas kaip atskira veikla vykdomas jau daugiau nei 10 metų, tačiau iki šiol jis nėra reglamentuotas jokiais įstatymais. Šiuo verslu, iš esmės, gali užsiimti bet kas, o išieškant skolas naudoti bet kokias įstatymų nedraudžiamas priemones. Apie įsivyravusią saviveiklą šioje srityje aiškiai liudija žiniasklaidos išplatintas pranešimas, kuriuo informuojama apie Lietuvos ragana tituluojamos Vilijos Lobačiuvienės pradedamas teikti piktybiškų skolininkų problemų sprendimo paslaugas.

„Europos valstybėse skatinama skolų išieškojimo „geroji praktika“, todėl teisinis reglamentavimas yra būtinas, kad šioje srityje išvengtume „raganavimo“ seansų. Teisinėje valstybėje skolų išieškojimas turi būti aiškiai apibrėžtas norminiais aktais, kad nereikėtų prašyti burtininkų pagalbos“, – sako P. Auštrevičius.

Parlamentaro nuomone, skolų išieškojimas – subtili veikla, apimanti su fiziniais ar juridiniais asmenimis susijusių konfidencialių duomenų panaudojimą, turinti įtakos įmonių veiklai ir žmonių gyvenimui. Tai ir daug emocijų keliantis procesas, kuris ypač aktualus tampa ekonominio sunkmečio laikotarpiu, teigiama Seimo pranešime spaudai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

05:14
18:31
01:43

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min