Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Akcija Austrijos ambasadai siųsti supuvusius kiaušinius ir apjuosti ją tualetiniu popieriumi didelio susidomėjimo nesulaukė

Tualetinis popierius
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Austrijos ambasadą ketinama aptverti tualetinio popieriaus ritinėlių siena.
Šaltinis: 15min
0
A A

Austrijos ambasada tapo lietuvių, pasipiktinusių tuo, kad ši šalis paleido Sausio 13-osios byloje įtariamą buvusį KGB karininką Michailą Golovatovą, taikiniu. Ambasadai siunčiami supuvę kiaušiniai, o kitą savaitę ketinama ją aptverti tualetinio popieriaus ritinėlių siena. Tiesa, originalios akcijos didelio tautiečių susidomėjimo nesulaukia.

Žinomas fotomenininkas Saulius Paukštys 15min.lt sakė jau išsiuntęs Austrijos ambasadai dešimt paketų su supuvusiais kiaušiniais. Ir nors akcija, jo teigimu, didelio susidomėjimo nesulaukė, nutraukti jos neketinama. Populiariame socialiniame tinkle S.Paukštys siūlo už simbolinį vieno lito mokestį nusipirkti supuvusį kiaušinį, kuris bus išsiųstas ambasadai.

Lietuviai bijo?

„Susidomėjimas elektroninėje erdvėje yra, tačiau gana menkas. Nupirkti 25 kiaušiniai. Toks jau lietuvių būdas – kai reikia realius veiksmus daryti, prasideda visokios baimės. Taip aš sprendžiu iš komentarų internete, kur rašoma, kad gal nereikia tokios akcijos, gal austrai įsižeis, gal dar kažkas atsitiks, gal bus traktuojama kaip chuliganizmas, todėl gal geriau tyliai paverkti“, – kalbėjo S.Paukštys.

Fotomenininkas akciją nutraukti ketina tik tokiu atveju, jeigu Austrija atsiprašys ar imsis kitokių veiksmų, kurie nuramintų emocijas. „Bet jeigu toliau vyks tokie atsirašinėjimai ir atsikalbinėjimai iš Austrijos pusės, tai akcija dar kokią savaitę vyks“, – teigė akcijos iniciatorius.

10 metrų ilgio siena

Kitą antradienį Austrijos ambasadą ketinama atitverti simboline siena, kuri bus pastatyta iš tualetinio popieriaus ritinėlių. Šios akcijos iniciatoriai yra jaunieji liberalcentristai.

Liberalų ir centro sąjungos sekretoriato koordinatorė Rasa Bernadišiūtė teigė, kad planuojama surinkti apie 1000  tualetinio popieriaus ritinėlių, iš kurių ir išaugs siena. Tačiau kol kas surinkta dar nedaug ritinėlių, o pačia akcija daugiausia domisi partijos nariai ir žurnalistai.

„Kokio bus pločio ir aukščio siena, dar nežinome, priklausys nuo to, kiek bus surinkta tualetinio popieriaus. Bet planuojame statyti didelę, aukštesnę negu metro ir apie 10 metrų ilgio sieną“, – sakė R.Bernadišiūtė.

Prie Austrijos ambasados pirmadienį jau surengta protesto akcija ir degintos žvakės bei dėti laidotuvių vainikai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min