Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 14d. 11:27

Autobusų vairuotojai išdalys tūkstančius atšvaitų

Atšvaitas
15min.lt archyvo nuotr. / Atšvaitas
Lapkritį, kai anksti temsta ir vairuotojams vis sunkiau įžvelgti šalikelėje einančius pėsčiuosius bei dviratininkus, gyvybes gelbsti specialios šviesą atspindinčios priemonės.

Jau antrus metus, autobusų vairuotojai keleivius aprūpina nedidukais, prie rankinės, drabužių ar tiesiog ant rankovės tvirtinamais atšvaitais.

Lietuvos automobilių kelių direkcija kartu su Nacionaline vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ šiemet tęsia dar pernai pradėtą akciją, kurios metu autobusų keleiviams išdalys kelis tūkstančius šviesą atspindinčių priemonių.

„Visi esame eismo dalyviai, todėl didesnis matomumas kelyje ir išsaugotos gyvybės yra mūsų atsakomybė. Džiugu, kad iniciatyvoje ypač aktyviai dalyvauja Susisiekimo ministerija, Kelių direkcija, kurios aprūpina vairuotojus atšvaitais ir kitomis saugumą kelyje didinančiomis priemonėmis. Mes perduodame šį saugumo elementą keleiviams“, – sako Algimantas Kondrusevičius, vežėjų asociacijos „Linava“ prezidentas.

Pasak jo, autobusų vairuotojai išlipantiems keleiviams siūlo apvyniojamas juosteles, prisegamus atšvaitus, šviesą atspindinčias liemenes.

Asociacijos „Linava“ Keleivinio transporto skyriaus vadovas Jevgenijus Stolovickis tikina, jog pastangų šioje srityje tikrai reikia dar daugiau, nes statistika išlieka negailestinga – daugiau kaip pusė tamsiu paros metu žūstančių eismo dalyvių yra pėstieji. Atšvaitai bus dalijami ne tik mokiniams ar senyvo amžiaus žmonėms, bet ir tiems keleiviams, kurie nepasirūpino savo saugumu. Anot E.Stolovickio, kai kurios bendrovės autobusuose įrengtuose vaizdo ekranuose ketina transliuoti socialinę reklamą, skatinančią prisisegti saugos diržus bei nešioti atšvaitus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min