Dabar populiaru
Publikuota: 2010 liepos 15d. 09:59

Autobusuose ir troleibusuose įsigaliojo nauja tvarka (nuotraukos, apklausa)

Nuo šiol į visuomeninį transportą vilniečiai lips tik per priekines duris
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Nuo šiol į visuomeninį transportą vilniečiai lips tik pro priekines duris.

Ketvirtadienio rytą visuomeniniu transportu besinaudojančių vilniečių laukė išbandymas – į troleibusus ir autobusus teko lipti tik pro priekines duris, o išlipti pro visas kitas. Nors kai kuriuose autobusuose ir troleibusuose buvo galima išgirsti nepatenkintųjų skundų, kad taip pažeidžiamos jų teisės, dauguma keleivių santūriai ir supratingai laikėsi naujosios tvarkos.

Apie 7.30 val. Vilniaus visuomeniniu transportu nusprendęs pasinaudoti „15min“ fotografas išgirdo įvairių replikų. Žmonės buvo ir pikti, ir nepatenkinti, skundėsi, piktinosi, kad nurodyti, pro kokias duris jiems lipti, esą niekas neturi teisės. „O kas bus, kai suvažiuos studentai, moksleiviai, grįš iš atostogų dirbantys žmonės. Kaip ši tvarka tada atrodys?“ – kalbėjo troleibusu važiuojantys žmonės.

Maždaug pusvalandžiu vėliau troleibusu važiuodama „15min“ žurnalistė pastebėjo kiek kitokias keleivių nuotaikas. Daugelis jų tvarkingai lipo tik pro priekines duris, net nelaukdami, kada bus atidarytos kitos. Atrodė, kad apie naująją tvarką girdėjo beveik visi. Vos vienas kitas nustebo pamatęs, kad vidurinės ar galinės troleibuso durys lieka uždarytos šiam sustojus.

Vairuotojas tik stebi

Į 16-ojo maršruto troleibusą, važiuojantį iš Pašilaičių į stotį, žmonės lipo su slepiama šypsena, pavyzdingai rodė pro durų stiklą juos stebinčiam vairuotojui bilietėlius, tik kartais pamiršdavo juos vos įlipę pasižymėti. Vairuotojas pastabų nesakė, tačiau dauguma keleivių ir taip susiprato, kad pasižymėti bilietėlį būtina.

Vos vienas kitas keleivis nustebo negalėdamas įlipti pro kitas duris. Nustebusių atsirado ir tarp tų, kurie negalėjo išlipti vos troleibusui sustojus – vairuotojas pirmiausia pro priekines duris įleidžia norinčius įlipti, o tik tada atidaro kitas duris.

Vienoje stotelėje teko stebėti vaizdą, kaip į troleibusą ruošėsi lipti negalią turintis asocialus asmuo. Pasiruošęs įlipti pro vidurines duris, jis liko nieko nepešęs, nes išleidęs keleivius troleibuso vairuotojas jas uždarė ir nuvažiavo. Kito maršruto troleibuso vairuotojas leido neįgaliajam ir jo draugui, visiškai sveikam vyrui, įlipti pro vidurines duris ir net nepasidomėjo, ar turi jie bilietėlius.

Savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ direktorius Gintas Bliuvas šįryt teigė, kad tikslių duomenų, kaip sekėsi vairuotojams ir kontrolieriams, dar neturįs, tačiau pirmas įspūdis jam buvęs geras. „Apie incidentus dar negirdėjau“, – sakė jis.

Naujoji tvarka turėtų padėti surinkti daugiau pajamų už bilietėlius, bet vairuotojams prideda papildomų pareigų.

Iš pirmo žvilgsnio ketvirtadienio rytą į visuomeninį transportą lipantys vilniečiai atrodė kaip tikri europiečiai – jokio stumdymosi, tik retkarčiais girdimas nepasitenkinimas ir tvarka: įlipantieji buriuojasi tik prie priekinių, išlipantieji – prie visų kitų durų. Pabandyti įgyvendinti šią naująją sistemą pasirinktas itin palankus laikas, kai miesto autobusai ir troleibusai pustuščiai net ir piko valandomis. Ar ši tvarka pasiteisins, pamatysime netrukus. Didžiausias išbandymas jos lauks rugsėjį, kai miesto transportas vėl bus sausakimšas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

22:58
25:27
15:09

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min