TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Automatai gali būti pastatyti nelegaliai

Naujoji rinkliava savivaldybės „kišenę“ papildė beveik 200 tūkst. litų.
15min.lt/Egidijaus Jankausko nuotr. / Naujoji rinkliava savivaldybės „kišenę“ papildė beveik 200 tūkst. litų.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Uostamiestyje automobilių statymo rinkliavos automatai pastatyti negavus visų reikiamų leidimų.

Tokius įtarimus pažėrė Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio vedėjas Naglis Puteikis.

Anot N.Puteikio, tie, kurie pasirūpino automobilių stovėjimo automatais, dokumentus suderino ne su visomis institucijomis. Esą ant dokumentų trūksta paveldosaugininkų parašų. Taip pat turima pretenzijų ir dėl kelio ženklų, kurie neva yra per dideli senamiesčiui. Tokie kaltinimai vakar buvo pažerti per spaudos konferenciją įsibėgėjusios rinkliavos rezultatams apžvelgti. Pasak vicemerės Juditos Simonavičiūtės, pateikta informacija bus išnagrinėta, kai tik ji bus išdėstyta raštu.

Rezultatais patenkinti

Pasak rinkliavos Klaipėdos mieste įgyvendintojų, per pirmuosius mėnesius pasiekti rezultatais nenuvylė. Leidimai automobiliams statyti išduoti 647 gyventojams, 258 įsigijo abonementus, septyni klaipėdiečiai pasirūpino leidimais statyti automobilius konkrečiose vietose. Skaičiuojama, kad vien tik leidimai ir abonementai jau papildė savivaldybės kišenę 136 tūkst. litų.
Per pusantro mėnesio į rinkliavos automatus įkrito daugiau nei 50 tūkst. litų. Dar beveik 2 tūkst. Lt. gauti vairuotojams sumokėjus už automobilio statymą trumpąja žinute. Pastebima, kad toks mokėjimo būdas sparčiai populiarėja – vasarį trumposiomis žinutėmis mokėta dvigubai dažniau nei sausį. Nuo vakar tokia paslauga gali pasinaudoti ir „Bitės“ klientai.

Teigiama, kad Vilniuje ir Kaune, kur vairuotojai mokėti už automobilio statymą centrinėse gatvėse įpratę jau seniai, trumpąsias žinutes išsiunčia ketvirtis visų rinkliavos mokėtojų.

Pasak kontrolę vykdančio „Klaipėdos keleivinio transporto“ vadovo Gintaro Neniškio, surinkta tik nežymiai mažiau lėšų nei planuota. „Reikia atsižvelgti į tai, kad buvo pereinamasis laikotarpis, kuris truko beveik visą mėnesį, be to, buvo tam tikrų pakeitimų“, – aiškino jis.

Per metus iš rinkliavos iš viso planuojama gauti apie 1,9 mln. litų pajamų.

Išvažiuos antras ekipažas

J.Simonavičiūtės teigimu, neretai pamirštami pagrindiniai rinkliavos tikslai – įvesti tvarką Klaipėdos gatvėse. „Kultūros turi būti laikomasi visose srityse“, – sakė ji.

J.Simonavičiūtės teigimu, neretai pamirštami pagrindiniai rinkliavos tikslai – įvesti tvarką Klaipėdos gatvėse.

Netrukus bus pasitelktas antrasis ekipažas, kuris padės nustatyti pažeidėjus. Nuo kovo žadama dar griežčiau prižiūrėti, kaip laikomasi taisyklių. Teigiama, kad dabar vidutiniškai per dieną užblokuojama 12 automobilių ratai.

Klaipėdos automobilių statymo apmokestinimo tvarka bus dar kiek koreguojama. Taisyklėse teigiama, kad tie vairuotojai, prie kurių namų šimto metrų spinduliu yra nemokama aikštelė automobiliui statyti, negalės gauti leidimų. Šią tvarką ketinama keisti.

Teigiama, kad žmonėms kyla vis mažiau klausimų, kaip naudotis automatais. Iš pradžių sulaukta nemažai skambučių nemokamu telefonu – vairuotojai teiravosi, kaip naudotis aparatu, kur mesti monetas.

Vairuotojai piktinasi

Nepaisant to, kad valdininkai džiaugiasi sėkminga rinkliavos sistema, kai kurie klaipėdiečiai vairuotojai ja vis dar piktinasi. Trečiadienį „15min“ gavo vieno skaitytojo laišką, kuriame teigiama: „Šiais metais Klaipėdoje susiklostė labai įdomi situacija – kad nuvažiuotum į SAVO darbą, reikia atiduoti pusę SAVO atlyginimo valdžiai – tai yra sumokėti už SAVO mašinos stovėjimą. „Mokamu“ dabar tapo beveik trečdalis miesto – ir tai tik pradžia“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min