Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Automobiliams – malda ir šlakstymas šventintu vandeniu (nuotraukos)

Dekanas kunigas V.Viktoravičius šventina automobilius. 2010 m. rugsėjo 26 d.
G.Kubiliūtės/15min.lt nuotr. / Dekanas kunigas V.Viktoravičius šventina automobilius. 2010 m. rugsėjo 26 d.
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienį Klaipėdoje kunigai šventino prie bažnyčių išsirikiavusius atomobilius.

Dar savaitės pradžioje buvo išplatinta žinia, kad sekmadienį vairuotai kviečiami į maldos namus.

„Sužinojau iš žiniasklaidos ir pagalvojau, kodėl nepašventinus savo mašinos. Žinote, kaip dabar nesaugu keliuose. Pačiam teko patirti avariją, nebenorėčiau, kad tai pasikartotų. Tikiu, kad šis palaiminimas padės išvengti incidentų“, – „15min“ sakė 45-erių Juozas.

Džiaugsmo po automobilio pašventinimo neslėpė nuo 1986 metų automobilį vairuojanti Albina Freitakienė. „Esu tikintis žmogus, mano gyvenime buvo daug stebuklų. Neabejoju, kad mašinos pašventinimas suteiks saugumo“, – šypsojosi pašnekovė. Moteris prisipažino, jog viliasi, kad mašinos pašventinimas padės išvengti nelaimių keliuose.

Bendradarbiauja su policija

Klaipėdos dekanas kunigas Vilius Viktoravičius taip pat pastebėjo, kad žmonės labiausiai trokšta saugumo. „Kas gi gali garantuoti dar didesnį saugumą, jei ne Dievas. Automobilio pašventinimas – tai ženklas, kad Dievas saugos, žinoma, jei žmogus protingai elgsis keliuose. Čia svarbu ne kiek pašlakstymas šventintu vandeniu, kiek malda, – tikino V.Viktoravičius. – Tačiau mes skatiname nepamiršti saugumo keliuose. Juk jei žmogus lėks 200 kilometrų per valandą greičiu, nė šventinimas nepadės. Logiška, kad tokiais atvejais gali nutikti skaudi nelaimė.“

Anot jo, Lietuvos vyskupų konfederacija paskutinį rugsėjo sekmadienį yra paskelbusi keliaujančių ir vairuotojų diena. Bažnyčia atsižvelgė į tai, kad kelionės automobiliais tapo neatsiejama žmogaus gyvenimo dalimi. 2007 m. Vatikanas buvo paskelbęs specialią maldą automobilių šventinimui.

Rengiant šią akciją bendradarbiavo ir uostamiesčio policija.

„Policija nėra abejinga, mes norime bendradarbiauti su bažnyčia. Norime, kad bažnyčioje būtų skelbiama, jog keliuose reikia elgtis pagal taisykles, gerbti vieniems kitus“, – sakė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro komisaro inspektorius Mindaugas Džermeika.

Pareigūno duomenimis, pernai Klaipėdos apskrities keliuose žuvo 10, užpernai – 19 žmonių.

Dažniausiai nelaimės kyla dėl neblaivių vairuotojų, taip pat dažnai nesaugiai vairuoja 18-25 metų jaunuoliai.

Tokia akcija vyko ir pernai Marijos Taikos karalienės bažnyčioje. Šiemet automobiliai buvo šventinami visose miesto šventovėse.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min