Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 14d. 14:56

Automobilių ratai nebebus blokuojami, o skirtą areštą bus galima atsėdėti savaitgaliais

Iki 6 Lt už valandą pabrangęs stovėjimas Vokiečių gatvės itin neištuštino.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Automobilių ratai nebebus blokuojami.

Kitais metais neteisėtai pastatytų automobilių ratai nebebus blokuojami. Taip pat mažės atvejų, kai automobiliai nutempiami. Be to, sudaryta galimybė administraciniu areštu nubaustam žmogui šią bausmę atlikti savaitgaliais.

Seimas antradienį priėmė tai numatančias Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) pataisas.

Ne vietoje paliktų arba už stovėjimą nesusimokėjusių vairuotojų automobilių ratai nebeturėtų būti blokuojami nuo sausio 1-osios, bet iki birželio 1-osios nustatytas pereinamasis laikotarpis, per kurį savivaldybės galėtų geriau pasiruošti naujai tvarkai.

„Ratų blokavimas yra priemonė, kai žmogui apribojama teisė judėti. Tai yra pažeidimas, mes sutinkame. Bauskime. Bet blokavimas, kai paskui žmogus valandą turi laukti, nėra tinkama priemonė. Gal jis serga, gal reikia vežti nukentėjusįjį.... Aš fantazuoju, bet būna įvairiausių situacijų. Bauskime, bet nesiimkime priemonių, kurių modernus pasaulis nenaudoja“, – pataisas aiškino Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras.

Manome, kad, užuot šiltai pasiraitę kad ir ant kieto gulto, tegul šluoja gatves, – sakė S.Šedbaras.„Nufotografuojama, surašomas protokolas, savininkas gauna pranešimą susimokėti baudą. Jis gali susimokėti pusę baudos. Jeigu nesusimoka, prasideda procesas pagal visas taisykles. Arba jis turi pranešti, kas buvo tas asmuo, kuris viršijo greitį ar pastatė automobilį“, – dėstė S.Šedbaras. Be to, priėmus pataisas sumažinta atvejų, kai netinkamai pastatytas automobilis gali būti nutemptas. Nuo šiol liks vienintelė sąlyga: kai mašina tikrai trukdo transporto ir pėsčiųjų eismui.

Komiteto vadovas pirminė: jeigu asmuo pripažįsta padaręs nusižengimą, yra už administracinį pažeidimą baudžiamas pirmą kartą ir bauda neviršija 3 000 Lt, jam numatyta galimybė sumokėti pusę baudos. Tokiu atveju geriau ir jam, ir valstybei, mat šiai nereikia skirti papildomų lėšų bylinėjimuisi. Tiesa, padidintos ir kai kurios baudos.

Atlikti bausmės – savaitgaliais

ATPK pakeitimus pajus ne tik vairuotojai. Seimas nustatė galimybę administracinį areštą keisti
į viešuosius darbus, kai žmogui skirta bauda, bet jis neturi kuo sumokėti. 

„Manome, kad, užuot šiltai pasiraitę kad ir ant kieto gulto, tegul šluoja gatves“,  –  sakė S.Šedbaras.

Be to, numatyta galimybė skirtą administracinį areštą atsėdėti tik savaitgaliais. „Ilgiau trunka, bet žmogus nepraranda darbo, studijų“, – aiškino komiteto pirmininkas.

Išaugusios baudos vairuotojams

Antradienį priimtos Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisos padidino baudas už Kelių eismo taisyklų (KET) pažeidimus.

Padidėjusios baudos bus skiriamos už kelio ženklų ar ženklinimo nesilaikymą, stovėjimą ant šaligatvio ar vejos, kalbėjimą mobiliuoju prie vairo, apsisukimą pėsčiųjų perėjose, tuneliuose, ant tiltų, estakadų, viadukų ir po jais, važiavimo automagistralėse bei žmonių vežimo taisyklių pažeidimus. Jos sieks nebe 50–100, o 100–300 Lt.

Kiti KET pažeidimai užtrauks nebe 40–80, o 100–300 Lt baudą arba teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo vieno iki trijų mėnesių. Tarp jų – vairuotojų reikalavimo duoti kelią pradedant važiuoti, įvažiuojant į kelią, persirikiuojant ir kitaip keičiant važiavimo kryptį nevykdymas, apsisukimas geležinkelio pervažose, vietose, kur kelio matomumas bent viena kryptimi mažesnis kaip 100 metrų, lenkimas draudžiamose vietose, sankryžose, išskyrus lenkimą pagrindiniame kelyje, geležinkelio pervažose ir 100 metrų prieš jas, kelių ruožuose, kur blogai matomas kelias, pėsčiųjų perėjose. Taip pat – lenkimas kelyje, turinčiame važiuoti ta kryptimi dvi ir daugiau eismo juostų, arba stovėjimas geležinkelio pervažose ir 50 metrų kelio ruože prieš jas ir už jų, sustojimo ir stovėjimo taisyklių pažeidimas automagistralėse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min