Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Automobilių stovėjimo aikštelei prie „Žalgirio“ arenos įrengti Kauno savivaldybė prašo lėšų iš valstybės

Stiklinis Žalgirio arenos fasadas
Kauno miesto savivaldybės nuotr. / Stiklinis Žalgirio arenos fasadas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno miesto savivaldybė kreipėsi į Vyriausybę prašydama skirti lėšų Kauno pramogų ir sporto rūmų Nemuno saloje dviejų lygių stovėjimo aikštelės įrengimui. Savivaldybė jau skyrė 5 mln. litų skolintų lėšų, tačiau trūksta dar 20 mln. litų.

Lapkričio 2 dieną vykusio pasitarimo metu pas ministro pirmininko kanclerį Deividą Matulionį buvo nutarta, jog bus siūloma Susisiekimo ministerijai 2011 metais skirti dalį Kelių priežiūros ir plėtros finansavimo programos lėšų (iki 2 mln. litų) aikštelės išlaidoms finansuoti.

Dėl likusios dalies pinigų Kauno savivaldybė turės kreiptis į Seimo Biudžeto ir finansų komitetą, kad šis į 2011 metų Valstybės investicijų 2011-2012 metų programos projektą įtrauktų reikiamą skaičių lėšų aikštelės įrengimui. Be to, prireikus, Finansų ministerija galėtų inicijuoti sprendimą dėl skolinimosi Kauno miesto savivaldybei padidinimo šio projekto įgyvendinimui.

„Būtina numatyti dalinį finansavimą 2011m. valstybės biudžete, nes Žalgirio arena negalės funkcionuoti be dviejų lygių stovėjimo aikštelės, kuri numatyta techniniame projekte. Tikimės pritarimo ir palaikymo, nes pasirengimo Europos krepšinio čempionatui klausimai yra prioritetiniai ne tik Kaunui, bet ir visai valstybei“, - sakė Kauno meras A. Kupčinskas.

Vyriausybė 2006 metais Kauno pramogų ir sporto kompleksą Nemuno saloje pripažino nacionalinės svarbos objektu.

Kauno miesto savivaldybė vysto viešąją infrastruktūrą aplink Žalgirio areną: iškeliami nuotekų tinklai, tiesiami vandentiekio, nuotekų, šilumos, elektros ir skirstomojo punkto, ryšio tinklai, statomi įvažiavimo tiltai ,,A“ ir ,,B“ ir dviejų lygių automobilių stovėjimo aikštelė, atliekami teritorijos ir krantinių tvarkymo darbai.

Statybos rangos sutartis dėl B dalies dviejų lygių automobilių stovėjimo aikštelės statybos darbų jau yra pasirašyta. Darbų kaina – 25,1 mln. litų. Rangovai darbus jau pradėjo, nes savivaldybė šioms statyboms skyrė 5 mln. Lt skolintų lėšų. Dar trūksta 20 mln. Lt.

Žalgirio arenos statybą bendrovė „Vėtrūna“ įsipareigojo baigti iki 2011 m. vasario 1 d. Dviejų lygių automobilių stovėjimo aikštelės įrengimas negali būti atskirtas nuo bendro projekto įgyvendinimo.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min