Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Autrolis“ atleis 88 darbuotojus

Streikas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Streikas
Šaltinis: 15min
0
A A

Nepavykus rasti bendros kalbos su streikavusiais ir naują streiką planuojančiais troleibusų vairuotojais, bendrovė „Autrolis“ ketina atleisti 88 darbuotojus, 40 iš jų - troleibusų vairuotojai. Bendrovės vadovų teigimu, kraštutinių priemonių imamasi, siekiant apsaugoti įmonę nuo žlugimo.

Kaip sekmadienį informavo bendrovę valdanti Kauno miesto savivaldybė, „Autrolio“ vadovybei teko priimti šį sprendimą, nes su Kauno troleibusų vairuotojų profesine sąjunga (KTVPS) nepavyko susitarti dėl atlyginimų visiems vairuotojams mažinimo 15 proc.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Streikas
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Streikas

„Siūlėme mažiau skausmingą sprendimą, tačiau profsąjunga su juo nesutiko. Rugpjūčio 28 dieną informavome profsąjungą apie tai, kad ketinama iš viso atleisti 88 darbuotojus, iš jų apie 40 – vairuotojų. Norėdama išgyventi, bendrovė neturi kito pasirinkimo“, – sakė „Autrolio“ generalinis direktorius Mindaugas Legas.

Slegia įsiskolinimai ir kitokia finansinė našta

Pasak jo, bendrovė gauna lėšas iš bilietų pardavimo ir kompensacijas pagal nuvažiuotus kilometrus, nes bilietų kainos nepadengia veiklos išlaidų. Nuo 2009 m. sausio metinė rida sumažinta 12,2 proc., o nuo 2009 rugsėjo 1 d. – dar 4,7 proc.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Streikas
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Streikas

Tai sumažino bendrovės  pajamas 800 tūkst. litų. Be to, nuo sausio 1 dienos panaikintas lengvatinis 5 proc. ir nustatytas 19 proc. tarifas PVM transporto paslaugoms.  Nuo rugsėjo 1 d. įsigalios naujasis 21 proc. PVM tarifas, tai vėl mažins  bendrovės pajamas, kadangi bilietų kainos nesikeis, o bendrovė turės dar daugiau mokėti į biudžetą. „Vien dėl to per metus įmonėje atsiras papildomas apie 12 mln. litų dydžio finansinis trūkumas“, – teigė M.Legas.

Įmonės vadovas priminė, kad „Autrolis“ pagal 2006 metų sutartį su Europos rekonstrukcijos ir plėtros banku dėl paskolos  naujiems troleibusams „Solaris“ pirkti bankui skolingas 39,6 mln. litų. Dėl to kiekvieną ketvirtį reikia bankui sumokėti 1,564 mln. litų. Papildomų išlaidų pareikalauja ir bendrovės įsipareigojimas kasmet investuoti į kontaktinio kabelinio tinklo remontą ir atnaujinimą 1,4 mln.lt. Šiemet šis įsipareigojimas dar neįvykdytas.

Algos nemažintos tik vairuotojams

Šiemet „Autrolio“ vadovų atlyginimai buvo sumažinti 21-28 procentu. Įmonės tarnybų viršininkams darbo užmokestis sumažėjo 15 -16 procentų.  Tuo metu troleibusų vairuotojų atlyginimai dar nebuvo mažinti. Šiuo metu vidutinis išmokėtas vairuotojų atlyginimas yra 1989 litai „į rankas“.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Streikas
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Streikas

Bendrovės valdyba nutarė mažinti darbuotojų atlyginimus 15 proc. Naujas algas vairuotojai turėjo pradėti gauti nuo rugsėjo. Apie tai jie buvo įspėti liepos 15 d.

„Susitarti su vairuotojus vienijančios profesinės sąjungos nariais nepavyko. Jos lyderis ir toliau reikalauja, kad bendrovė dar kartą padidintų troleibusų vairuotojų atlyginimus. Jo teigimu, vairuotojai turėtų uždirbti iki 6 tūkst. litų, kaip kitose ES šalyse. Bendrovė, kuri gauna subsidijas ir kompensacijas iš savivaldybės ir mokesčių mokėtojų pinigų, negali patenkinti profsąjungos reikalavimų“, – teigiama „Autrolio“ valdybos pranešime.

Negalutiniais duomenimis, dalis bendrovės „Autrolis“ troleibusų vairuotojų ketina streikuoti ir rugsėjo 1-ąją. Anksčiau „Autrolio“ vairuotojai jau buvo surengę du streikus: rugpjūčio 17 d. įspėjamąjį, o rugpjūčio 24 d. – neterminuotą. Apie tai 15min.lt rašė (žr. susijusius straipsnius).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min