Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Avarijoje sužalota karė Erika Paulauskaitė: „Norėjau, kad mano brolį pašauktų į kariuomenę“

Avarijoje nukentėjusi karė Erika Paulauskaitė
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Avarijoje nukentėjusi karė Erika Paulauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienis, 4 val. 22 min. – visos operatyviosios tarnybos sužinojo apie nelaimę – Radviliškio rajone, netoli Šniūraičių, žvėrišku greičiu lekiantis „Opel Vectra“ taranavo nedidelį karių sunkvežimį „Mercedes“, kurio priekaboje sėdėjo į pratybas vykę septyni kariai savanoriai. Kabinoje šalia vairuotojo keliavusi 24-erių metų karė savanorė Erika Paulauskaitė atsipeikėjo gulinti ant asfalto.

Kariai pasakoja savo akimis matę labai greitai iš galo artėjančias šviesas. Karių sunkvežimis nerieda greičiau nei 70 kilometrų per valandą greičiu. „Opel“ skrido mažiausiai dvigubai greičiau ir trenkėsi sunkvežimiui į galą.

Šiaulių apskrities VPK nuotr./Įvykio vieta
Šiaulių apskrities VPK nuotr./Įvykio vieta

Vien brezentu dengtas sunkvežimis porą kartų apsivertė. Kariai išbyrėjo ant kelio ir pakelės žolyno tarsi iš skardinės. Vieni nukentėjusieji išvežti į Šiaulius, o kiti – į Radviliškį.

Medikai patvirtino, kad visų sužeistųjų būklė stabili. Kai kurie jų jau išleisti gydytis į namus.

Avarijos kaltininkui 23-ejų metų šiauliečiui nustatytas vidutinis girtumas ir diagnozuotas kaklo ketvirto slankstelio keterinės ataugos lūžis.

Oro pagalvės išgelbėjo jį nuo mirties. Kaltininką su kaklo įtvaru iš ligoninės išvedė policija. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Šiaulių apskrities VPK nuotr./Įvykio vieta
Šiaulių apskrities VPK nuotr./Įvykio vieta

Radviliškio ligoninėje gydomi keturi kariai. Du kariai perkelti į traumatologijos skyrių, o dvi karės – stebimos priėmimo skyriuje.

Karius apžiūrintys medikai teigia, kad stebėjimas būtinas, nes nemažai sužeistųjų buvo praradę sąmonę, o taip pat gali būti pažeisti stuburai.

Žybsnis! Atsipeikėju – visi gulime

Viena iš sužeistųjų karių – Erika Paulauskaitė iš Viekšnių. „Jaučiu skausmą, pereinantį į koją. Šiek tiek prakirsta galva. Dabar pastebiu, kad galvoje yra nemažas gumbas“, – pasakoja E.Paulauskaitė.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Avarijoje nukentėjusi karė Erika Paulauskaitė
Alvydo Januševičiaus nuotr./Avarijoje nukentėjusi karė Erika Paulauskaitė

„Važiavome gana lėtai, todėl nusprendžiau pasnausti. Sėdėjau kabinoje su vairuotoju. Po kojomis gesintuvas – vietos mažai.

Tai buvo mano pirma kelionė, kai važiavome ne po miškus bėgioti ir treniruotis, o klausyti teorinių paskaitų.

Kažkodėl plaukė įvairios mintys – nėra diržų, ar tas gesintuvas nesužeistų, jei būtų avarija. Staiga mašiną pradėjo mėtyti. Vairuotojas kažką sušuko. Žybsnis! Atsipeikėju – visi gulime.“

Mergina mano, kad sąmonę buvo praradusi tik smūgio metu. Iškart atsistojo ir kartu su vairuotoju puolė apžiūrinėti kitus sužeistuosius. Pajuto, kad ir jai nekas. Atsigulė ir laukė medikų pagalbos.

Ligoninėje judriai merginai sunku gulėti. Ji tikisi, kad vakare bus namuose. „Ateityje daug planų. Gal avarija nesujauks jų. Be to, tai buvo mano pirma kelionė, kai važiavome ne po miškus bėgioti ir treniruotis, o klausyti teorinių paskaitų ir sėdėti prie kompiuterio. Nebuvo lemta.“

Karyba netrukdytų sukurti šeimą

KASP Prisikėlimo apygardos 6-ojoje rinktinėje mergina dalyvauja jau penkerius metus.  Užsitarnavo grandinės laipsnį ir neįsivaizduoja, kas ją galėtų priversti išeiti iš savanoriškų pajėgų.

Tėvai nesuprato – mergina ir uniforma – nesąmonė!

Kas paskatino eiti karybos keliu? „Mokykloje įstojau į Šaulių organizaciją. Tuomet tėvai nesuprato – mergina ir uniforma – nesąmonė!

Mus vis lankydavo savanoriai kariai. Mačiau, kad karių veikloje daugiau veiksmo nei pas mus. Kai įstojau į savanorius, tėvai nebesistebėjo.“

Erika pasakojo, kad karyba jos gyvenime užima nedidelę dalį. Sudėjus viską, gal ir išeitų pusantro mėnesio per metus: „Man tokia veikla netrukdytų net kurti šeimą. Nesigailiu tapusi savanore net dabar, kai patekau į avariją.“

Erika studijuoja Šiaulių universitete  kūno kultūros magistrantūroje.  Žaidžia futbolą Akmenės merginų komandoje. Baigusi studijas planuoja suburti merginų futbolo komandą Mažeikiuose. Birželio 3 dieną varžybos – tikisi išsikapstyti, nors medikai liepė nieko nedaryti tris savaites.

Norėjo, kad brolį „pašauktų“

Ką mano mergina apie tai, kad nemažai jaunuolių pabūgo šaukimo į karinę tarnybą?

„Blogiausia, kad šaukimas išvis buvo nutrauktas. Nemažai metų jaunuoliai planavo savo gyvenima taip – eisiu studijuoti aba važiuosiu į užsienį padirbėti. Šaukimas tikrai galėjo jiems sukelti sumaištį“, – teigia grandinė Erika.

Kario duonos būtinai turi paragauti tie jaunuoliai, kurie neturi jokių gyvenimo planų.

Karei vaikinų verksmai dėl karinės tarnybos atrodo šiek tiek juokingi. Ji pati atlaikė visus fizinius išbandymus. Kodėl to neturėtų ištverti vaikinai?

„Kariuomenė išmoko disciplinos, tvarkos. Jaunuoliai surimtėja. Tai reikia išbandyti vien dėl to, kad pajustum savo ribas. Man buvo labai sunku nešti kuprinę, tačiau ir prie to pripratau. Visus kitus dalykus lengvai įveikiau“, – pasakoja Erika.

Ji sako, kad kario duonos būtinai turi paragauti tie jaunuoliai, kurie neturi jokių gyvenimo planų. Jei kariuomenė trukdo gyvenimo planams, tuomet derėtų rinktis. Erika prieš bet kokią prievartą.

„Kiekvienas turėtų tarnauti Tėvynei taip, kaip moka geriausiai. Ne visi gimsta kariais. Labai norėjau, kad mano brolį paimtų į kariuomenę. Nepateko net į sąrašus – gal kitąmet“, – vylėsi šypsodamasi karė.

Sužeisti vyrai kenčia, bet nesiskundžia

Traumatologiniame skyriuje lovose guli du kariai – kulkosvaidininkas ir būrio vadas. Abu – vyresnieji eiliniai.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Avarijoje nukentėjo kariai
Alvydo Januševičiaus nuotr./Avarijoje nukentėjo kariai

Per penkerius tarnybos metus jie didesnių traumų nepatyrė. Nelaimė pasivijo ne pratybose, o civilinėje aplinkoje – kelyje, kuriame kai kurie vairuotojai vairuoja išgėrę ir nesilaiko saugaus greičio.

Norėjosi kažkokią duoklę Tėvynei atiduoti, pasitarnauti, būti naudingu. Nesigailiu savo sprendimo.

Nerijus sako, kad visas galūnes jaučia, tačiau kurį laiką buvo praradęs sąmonę.

Jo likimo draugas atrodo baisiau, tačiau tik dėl to, kad nenuplautas per galvą varvėjęs kraujas. Didžiausią skausmą jam kelia kojos nykštys, kurį medikai atstatė į vietą.

„Labai skauda šonkaulius. Gydytojai įtaria plaučio sumušimą“, – atskleidė Nerijus, kuris tikisi savo gyvenimą susieti su profesionalia karyba. Jis norėtų šioje sistemoje siekti profesionalumo.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Avarijoje nukentėjęs karys Nerijus
Alvydo Januševičiaus nuotr./Avarijoje nukentėjęs karys Nerijus

Nerijus atskleidė, kad tarnauti ėjo kažkokio vidinio jausmo vedamas. „Norėjosi kažkokią duoklę Tėvynei atiduoti, pasitarnauti, būti naudingu. Nesigailiu savo sprendimo“, – sakė karys.

Papildyta antradienį: Policijos departamento antradienį paviešintoje svarbiausių praėjusios paros įvykių suvestinėje užfiksuota, kad gegužės 18 d. apie 4 val. 20 min. Radviliškio r., kelio Panevėžys–Šiauliai 63-ame km, į Lietuvos kariuomenės sunkvežimio „Mercedes-Benz Unimog“, kurį vairavo 22-ejų metų Lietuvos krašto apsaugos savanorių pajėgų 6-osios rinktinės 605 pėstininkų kuopos 1-ojo būrio 1-ojo skyriaus vadas I.G., galą atsitrenkė ta pačia kryptimi važiavęs automobilis „Opel Vectra“, kurį vairavo neblaivus (1,64 prom. alkoholio) 23-ejų metų jaunuolis.

Eismo įvykio metu sužaloti sunkvežimio „Mercedes“ vairuotojas, kuris dėl galvos sumušimo ir rankos riešo lūžio paguldytas į ligoninę, bei sunkvežimyje važiavę Lietuvos kariuomenės Šiaulių savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos savanoriai: 22-ejų metų, 23-ejų metų ir 24-erių metų jaunuoliai, 20-metė ir 24-erių metų merginos, kurie dėl įvairių kūno sužalojimų paguldyti į ligoninę, bei 20-metis jaunuolis ir 29-erių metų vyras, kurie, suteikus medicinos pagalbą, gydomi ambulatoriškai. Automobilio „Opel“ vairuotojas dėl galvos sužalojimo ir kaklo slankstelio lūžimo, suteikus medicinos pagalbą, uždarytas į Šiaulių apskrities VPK Radviliškio r. PK ilgalaikio sulaikymo patalpas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min