Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 08 14, 07:53 Atnaujinta 2017 08 14, 16:10

Aviacijos bazės Šiauliuose vadu tapo A.Matutis

Pirmadienį Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose naujuoju šios bazės vadu buvo paskirtas pulkininkas leitenantas Antanas Matutis.
Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės vadovo paskyrimo ceremonija
Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės vadovo paskyrimo ceremonija / vyr. ltn. Audriaus Ašmonto nuotr.

Iki šio paskyrimo karininkas vadovavo Karinių oro pajėgų štabo Operacijų skyriui.

Aviacijos bazės vado paskyrimo į pareigas ceremonijoje dalyvavo Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas, Karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Dainius Guzas, Šiaulių miesto savivaldybės atstovai, Šiaulių policijos, Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir kitų struktūrų atstovai bei kiti svečiai.

„Aviacijos bazė – tai unikalus ir specifinis Lietuvos kariuomenės padalinys, užtikrinantis nenutrūkstamą Šiaulių karinio aerodromo funkcionavimą, organizuojantis ir vykdantis įvairias oro operacijas, karinių pratybų ir operacijų aviacinį aprūpinimą, teikiantis priimančiosios šalies paramą mūsų sąjungininkams bei atliekantis paieškos ir gelbėjimo užduotis. Nuo šių užduočių įgyvendinimo kokybės priklauso ne tik Lietuvos, bet ir sąjungininkų karių tarnybos sėkmė, ne tik mūsų šalies gyventojų saugumas, bet neretai ir gyvybė“,– pabrėždamas šio dalinio personalo svarbą sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.

A.Matutis yra puikiai pasiruošęs vykdyti naujas pareigas, yra ramaus būdo, teisingas, gebantis ekstremaliose situacijose priimti tinkamus sprendimus.

„Plk. Ltn A.Matutis yra puikiai pasiruošęs vykdyti naujas pareigas, yra ramaus būdo, teisingas, gebantis ekstremaliose situacijose priimti tinkamus sprendimus“, – karininką apibūdino Karinių oro pajėgų vadas plk. D.Guzas.

A.Matutis tarnybą Lietuvos kariuomenėje pradėjo 1999 metais, kai baigė Antano Gustaičio Aviacijos institutą. Jis tarnybą pradėjo kaip lakūnas Karinių oro pajėgų sraigtasparnių eskadrilėje, vėliau tapo eskadrilės vadu, įgūdžius tobulino Jungtinių Amerikos Valstijų Oro pajėgų universitete ir kitose mokymosi įstaigose.

Vėliau pulkininkas dirbo Aviacijos bazės Operacijų skyriaus viršininku, o 2016 metais tapo to paties skyriaus viršininku visose Karinėse oro pajėgose.

Nuolatinio vadovo Aviacijos bazė neturi nuo šių metų gegužės, kai į kitas pareigas buvo perkeltas tuometinis vadas Marius Matulaitis.

Aviacijos bazėje Šiauliuose budi NATO oro policijos naikintuvai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min