Dabar populiaru
Publikuota: 2014 liepos 26d. 12:00

Aviacijos šventė Tetirviniuose – žuvusiems Pasvalio lakūnams atminti

Vlado Kensgailos sukurtas lėktuvas VK-9
Vlado Kensgailos sukurtas lėktuvas VK-9

Aviatoriai anapilin iškeliavusių sparno brolių nepamiršta. Šeštadienį Tetirvinuose (Pasvalio r.) apie vidurdienį prasidėjo aviacijos šventė Pasvalio krašto aviatoriams atminti – pilotui Vytautui Lapėnui, ekstremalui Eugenijui Malinauskui ir aviamodeliuotojui Rimantui Indrišioniui.

„Ši šventė jau tapo tradicija. Nepamiršome ir niekada nepamiršime savo kraštiečių – žymių aviatorių, garsinusių ir tebegarsinančių mūsų kraštą darbais, idėjomis, kurias tęsia mokiniai ir kolegos“, – sakė vienas iš renginio organizatorių, aeroklubo „Jungtinės Pajuosčio pajėgos“ vadovas Bronius Zaronskis.

Aviacijos šventėje dalyvauja apie 30 įvairių orlaivių.

Aviacijos šventėje dalyvauja apie 30 įvairių orlaivių – lėktuvai, sklandytuvai, sraigtasparniai, parasparniai, skraidyklės, aviamodeliai, pasirodys ir parašiutininkai. Vieni įspūdingiausių aparatų – tai Vlado Kensgailos pastatytas aštuonių vietų lėktuvas VK-9, pasieniečių ir „Kauno grūdų“ sraigtasparniai „Eurocopter“.

Vytautas Lapėnas  (1958–2008) – vienas garsiausių Lietuvos akrobatinio skraidymo lakūnų ir trenerių. Apie 15 metų treniravo Ispanijos rinktinę ir išvedė ją ant aukščiausios pasaulinių apdovanojimų pakylos. Politikas, visuomenės veikėjas. Labai mylėjo dangų ir žmones, ne vieną įkvėpė rinktis piloto kelią.

Rimantas Indrišionis (1959–2013 m.) – aviamodeliuotojas, pedagogas. Pradėjo modeliuoti 1978 m. Vilniuje. F1A klasės sklandytuvų modelių daugkartinis Lietuvos ir SSRS čempionas,  1999 m. Baltijos šalių čempionas. Organizuojamoje aviacijos šventėje modelius skraidins R. Indrišionio mokiniai ir draugai.

Eugenijus Malinauskas (1961–2013 m.) – politinis bei visuomenės veikėjas, baikeris ir lakūnas, ekstremalaus sporto klubo „Pajusk skrydžio jėgą“ įkūrėjas, ryški asmenybė.

Tetirvinuose aviatoriai iš visos Lietuvos bičiulių atminimą pagerbs skrydžiais. Šventę aviatoriai atidaro vidurdienį prie paminklo V.Lapėnui.

Temos: 2 Pasvalys Aviacija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min