Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Avijaučio nuotaka atvyks po mėnesio

Kaune gyvenantys avijaučiai netrukus sulauks naujo šeimos nario – patelės iš Olandijos.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kaune gyvenantys avijaučiai netrukus sulauks naujo šeimos nario – patelės iš Olandijos.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Lietuvos zoologijos sodas gyvena džiaugsmingo laukimo nuotaikomis: po mėnesio į Lietuvą atvyks ilgai laukta „nuotaka“ – avijaučio patelė iš Olandijos Kerkradės zoologijos sodo.

Nors olandai gyvūną dovanojo neprašydami jokio atlygio, Kauno zoologijos sodo administracija nesitikėjo, jog pavyks jį parsigabenti. Zoologijos sodas reikiamų lėšų neturėjo, o nuolatiniai rėmėjai dėl sunkmečio taip pat atsisakė paremti, todėl 5 tūkst. Lt tapo sunkiai pasiekiama suma.

Nenorėdami netekti taip reikalingo gyvūno, Kauno zoologijos sodo darbuotojai kreipėsi į visuomenę, prašydami paaukoti pinigų avijaučio patelės kelionei į Lietuvą. Ilgai laukti nereikėjo – reikiamą sumą per nepilną mėnesį pavyko surinkti.

Mūsų prašymas buvo išgirstas. Dabar galime avijaučio patelę parsivežti namo, – sakė Lietuvos zoologijos sodo atstovė

„Mūsų prašymas buvo išgirstas. Mažesnėmis sumomis prisidėjo įvairūs žmonės, o didžiausią auką skyrė Bronislavas ir Lidija Lubiai. Taip surinkome visus 5 tūkst. Lt ir dabar galime avijaučio patelę parsivežti namo“, – sakė Lietuvos zoologijos sodo atstovė Rasa Jautakienė. Planuojama, kad patelė Kauno zoologijos sodą pasieks priešpaskutinę balandžio savaitę, t.y. po nepilno mėnesio, šiuo metu tvarkomi su kelione susiję formalumai.

Lietuvos zoologijos sode dabar gyvena 3 avijaučiai: jaunas 5 metų patinas Mochatus ir dvi patelės - Milulytė ir Janė. Abi jos jau garbingo amžiaus – 15 ir 21 metų, - todėl negali susilaukti palikuonių.

Sodo darbuotojai viliasi, jog „nuotaka“ ir jos laukiantis „jaunikis“ vienas kitą pamėgs ir netruks susilauks jauniklių. Avijaučių poravimosi metas – liepos-rugpjūčio mėnesiai, todėl buvo labai svarbu patelę parsivežti dar pavasarį. Be to, vasarą avijaučius gabenti būtų sudėtinga, nes jie nėra šilumamėgiai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min