TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Avijaučių narve – pavydo drama (atnaujinta 10.25 val., nuotraukos)

Avijautės
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Avijautės
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Į Lietuvos zoologijos sodą iš Olandijos atgabentą avijaučio patelę nedraugiškai pasitiko viena iš senbuvių – 21-erių metų avijautė Janė.

Naktį į penktadienį Kauną pasiekusi beveik 2 metų avijautė Kissima į šiems gyvūnams skirtą aptvarą buvo įleista penktadienio rytą. Į atskirą voljerą vos koją įkėlusią naujakurę nedraugiškai pasitiko viena iš Kauno zoologijos senbuvių – avijaučio patelė Janė. Be jos avijaučių aptvare iki šiol gyveno dar viena patelė – 15 metų Milulytė ir 5 metų patinas Mochatus.

Jaunos konkurentės sulaukusi Janė puolė demonstruoti nepasitenkinimą: su didžiule jėga ėmė daužytis į aptvaro, kuriame ji buvo viena, sienas. Pykčio protrūkis neapsiėjo be aukų: avijautė nusilaužė ragą. Galutinai nurimti jai pavyko tik po to, kai sodo darbuotojai paleido į ją vandens srovę ir į atvarą išleido kitą avijautę Milulytę.

„Tokie dalykai gana dažni. Kaip tik dėl to naujas gyvūnas niekada iš karto neįleidžiamas į bendrą atvarą. Tai senbuvių teritorija, kurią jie gina. Todėl naujokas kurį laiką gyvena atskirai. Tik vėliau, kai senbuviai įpranta prie jo buvimo greta, visi gyvūnai gali būti suleisti į bendrą teritoriją“, – sakė Lietuvos zoologijos sodo rinkodaros skyriaus atstovė Rasa Jautakienė.

Kiek laiko naujoji avijaučio patelė Kisssima gyvens atskirta nuo senbuvių, dar neaišku. „Su patinu tikrai greit nesuleisime, nors jis, pamatęs naujokę, elgėsi draugiškai: susidomėjęs sekė, kaip ji įsikuria greta esančiame voljere, net apuostė ir bandė palaižyti“, – pasakojo R.Jautakienė. Toks 5-erių metų patino elgesys džiugina sodo darbuotojus, nes būtent dėl jo į Kauną iš Olandijos Kerkradės zoologijos sodo atgabenta jauna patelė. Tikimasi, kad jie netrukus susilauks palikuonių. Avijaučių poravimosi metas – liepos-rugpjūčio mėnesiai, todėl buvo labai svarbu patelę parsivežti dar pavasarį.

Dovanotą beveik dviejų metų avijaučio patelę Kissimą (gyvūnas gimė 2007 metų liepą) į Lietuvą pavyko pargabenti rėmėjų lėšomis. 5 tūkst. Lt, reikalingų padengti gyvūno parvežimui, Kauno zoologijos sodas neturėjo, todėl iš pradžių nerimavo, kad teks atsisakyti taip reikalingos patelės.

Kauno zoologijos sode gyvena ne vienas kitų šalių dovanotas gyvūnas. Lietuviai taip pat dovanoja pas juos gimusius ir ūgtelėjusius gyvūnus. Pavyzdžiui, prieš porą dienų į Rygos zoologijos sodą iškeliavo pernai Kaune pasaulį išvydusi kupranugario patelė Vasara. 
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min