Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 13d. 14:18

B.Vanagas greitai važinėja ne tik Dakare, bet kelių policijai „susitarti“ nesiūlo: „Gerbiu pareigūnus“

Benediktas Vanagas
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Benediktas Vanagas

Už atsparumą korupcijai pagerbiamų policininkų apdovanojimai virto antikorupcinio judėjimo forumu. Renginio svečiu tapęs lenktynininkas Benediktas Vanagas prisipažino, kad vairuoti pagal taisykles Lietuvoje jam išeina ne visada, tačiau apie galimybę neteisėtai išvengti atsakomybės sportininkui net nebekyla minčių.

B.Vanagas prisiminė atvejį, kai susimąstęs važiavo greitkeliu Vilnius–Kaunas ir staiga išvydo jį stabdantį policijos pareigūną.

„Aš gal per greitai važiavau?“ – policininko paklausė lenktynininkas. „Jums – gal ir ne per greitai...“ – pareigūno atsakymą iš atminties pacitavo B.Vanagas.

Trečiadienio popietę jis buvo pakviestas į antikorupcinės praktikos forumą, kurio metu MO kino salėje diskutuojama apie korupcijos mastą ir žalą, pasiekimus, dalijamasi patarimais, kaip institucijoms kovoti su šiuo reiškiniu, nuo ko pradėti.

B.Vanagas tvirtino, kad per pastaruosius metus Lietuvos policija, jo akimis, labai pasikeitė. „Man patinka tas pokytis. Neįsivaizduoju, kad kelyje mane sustabdžiusiam policininkui galėčiau ką nors pasiūlyti. Negalėčiau visų pirma dėlto, kad dabar aš tuos uniformuotus žmones gerbiu“, – teigė Dakaro lenktynių žvaigždė.

„Kas mano, kad korupcijos Lietuvoje pastaraisiais metais sumažėjo?“, – į forumo auditoriją kreipėsi organizacijos „Transparency International” Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas.

Dauguma MO kino salėje buvusių žmonių pakėlė rankas.

„Jūs esate optimistai. Arba iš policijos“, – auditoriją prajuokino S.Muravjovas, pažymėjęs, kad reali statistika jokių itin gerų antikorupcinių tendencijų nerodo.

Kas mano, kad korupcijos Lietuvoje pastaraisiais
metais sumažėjo? Jūs esate optimistai. Arba iš policijos.

Priminęs, kad stereotipiškai visuomenė korupciją labiausiai sieja su kelių policijos reikalais, „Transparency International“ pažymėjo, kad ši problema vis dar labai opi sveikatos apsaugos, savivaldos reikalų ir kitose svarbiose srityse.

Savo ruožtu Lietuvos policijos generalinis komisaras Linas Pernavas irgi pareiškė, kad prie antikorupcinio judėjimo, siekiant išguiti papirkinėjimą bei kyšininkavimą, metas prisijungti ir kitose srityse veikiančioms institucijoms, organizacijoms. „Patikėkite manim – tikrai būsite nepopuliarūs, bent jau pradžioje. Stiprybės, kantrybės, ištvermės,“ – linkėjo policijos vadovas.

Anot L.Pernavo, kova su policijos viduje esančia korupcija neišvengiamai neatsiejama nuo baudžiamosios atsakomybės taikymo. Jo teigimu, per 8 metus, kuomet akcija „Aš neimu kyšio“ ir antikorupciniai apdovanojimai rengiami, teko iškelti bemaž 5 000 bylų. Vieni metai buvo tokie „nešvarūs“, kad buvo pradėta apie 1 000 ikiteisminių tyrimų dėl kyšių policijai.

Vėl pagerbti atspariausieji

Renginio metu tradiciškai apdovanojami korupcijai atspariausi policijos pareigūnai. Šįmet įvertinimo ir akcijos rėmėjų dovanų sulaukė 11 policijos pareigūnų ir darbuotojų iš visų apskričių.

Šįmet įvertinimų sulaukė Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus Kelių patrulių būrio vyriausiasis patrulis Darius Laurinaitis;

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės 3-osios kuopos 2-ojo būrio vyriausiasis patrulis Aurimas Skirmantas;

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės vyriausioji specialistė Andromeda Grauslienė;

Lietuvos kelių policijos tarnybos vyriausiasis patrulis Vytautas Kelmelis;
Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus Kelių patrulių 1-jo būrio vyriausiasis patrulis Nerijus Nagrodskis;

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Rokiškio rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausioji patrulė Laura Mickevičienė;

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės 1-osios kuopos 1-ojo būrio vadas Orlandas Ščegauskas;

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Romualdas Broška;

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus vyriausiasis patrulis Arvydas Kuneika;

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Visagino policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis patrulis Edgaras Daraškevičius;

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės 2-osios kuopos vyriausioji patrulė Gražina Liubovė Stasiulaitienė (šio apdovanojimo sulaukusi ir 2018 metais).

Komentarai: 3

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min