Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 11d. 19:10

B.Lubys: Vyriausybei reikėtų atsižvelgti į pramonininkų pasiūlymus

B.Lubys
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Bronislovas Lubys

Pirmadienį ministras pirmininkas Andrius Kubilius buvo susitikęs su Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) atstovais. Po susitikimo premjeras sakė, kad konkrečių sprendimų nebuvo priimta, tačiau teigė matantis pakankamai gerą sutarimą su pramonininkais. Tuo tarpu pastarųjų pirmininkas Bronislovas Lubys sakė, jog pramonininkai premjerui pažėrė kritikos.

„Šios dienos susitikimas parodė, kad Vyriausybei reikėtų labiau skaityti mūsų sausio 16 dieną pateiktus dokumentus ir kai ką pradėti vykdyti“, – po susitikimo žurnalistams sakė B.Lubys.

LPK pirmininko teigimu, pramonininkai išsakė savo nuomonę dėl transporto tranzito, investicijų į Klaipėdos uostą. Jie parodė kritišką poziciją atsinaujinančių energijos šaltinių klausimu. B.Lubys atkreipė dėmesį, kad toks klausimas yra aiškiai išdėstytas konservatorių ir krikščionių demokratų programose, bet kol kas nėra daroma jokių realių žingsnių. B.Lubio teigimu, pateiktus klausimus reikėtų arba svarstyti, arba atmesti.

Tačiau ministras pirmininkas A.Kubilius sakė, kad nesutarimų su LPK atstovais nebuvo. „Pagrindinis klausimas – kaip greitai ir kokie dalykai turėtų būti paspartinti“, – kalbėjo premjeras. Tačiau paklaustas, ką pažadėjo vykdyti ar spartinti, nuo klausimo išsisuko. „Tai vertinimo klausimas. Mes manom, kad labai daug vykdom: ir ekonomikos skatinimo planą, ir verslo saulėtekio, ir biurokratijos saulėlydžio, ir ekonominės situacijos stabilizavimo, ir energetikos reikaluose...“, – sakė A.Kubilius.

Jis sakė suprantantis ekonominio nuosmukio slegiamų pramonininkų nekantravimą, kad kuo efektyviau būtų įgyvendintas ekonomikos skatinimo planas. „Deja, mes negalim įveikti rasto paveldo per vieną dieną. Tame tarpe – darbų, kurie nebuvo padaryti pernai“, – apgailestavo A.Kubilius.

Tuo tarpu B.Lubys sakė, kad ekonomikos skatinimo planas gali kada nors pradėti veikti. „Šiandien girdėjom, kad pradėti duoti mikrokreditai, sprendžiami bankiniai klausimai. Ar jis jau veikia bent kiek platesniu mastu žino tik tie, kurie jį paleido į darbą“, – sakė LPK pirmininkas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min