Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 25d. 16:00

B.Obama leidžiasi ant žemės

JAV prezidentas Barackas Obama paragino Šiaurės Korėją susilaikyti nuo tolesnių „provokuojamų veiksmų“.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / JAV prezidentas Barackas Obama

Artėjant 100 dienų sukakčiai nuo tos dienos, kai naujasis JAV prezidentas Barackas Obama prisiekė tarnauti šaliai, nelieka abejonių, kad su rinkiminiais planais ir kampanijos šūkiais padebesyse skrajojęs B.Obama, turės nusileisti ant žemės, rašo„Times Online“.

Bet kokiu atveju pirmieji B.Obamos darbo mėnesiai buvo pilni veiklos. Prezidentas įsakė uždaryti prieštaringai vertinamą Gvantanamo kalėjimą, uždrausti kankinti įtariamus terorizmu asmenis. Be to jis pranešė apie tai, kad JAV kariai pasitrauks iš Irako, o misija Afganistane bus peržiūrėta. Jis apkeliavo net devynias valstybes ir susitiko su mažiausiai 60 valstybių lyderiais.

Be viso to, jis dar pasirašė ir dokumentą, leidžiantį moterims lengviau kreiptis į teismą dėl diskriminacijos darbe ir užtikrino, kad milijonams vaikų būtų garantuota sveikatos apsauga. Taip pat atleido „Genaral Motors“ kompanijos vadovą, sušvelnino kamieninių ląstelių tyrimų draudimą, įsikišo į nekilnojamo turto ir kreditų rinkas, bandė pagerinti santykius su Kuba, sudarė 3,6 trilijonų dolerių biudžetą bei itin daug dėmesio skyrė galimybėms kiek įmanoma greičiau užbaigti ekonominę krizę JAV.

Nieko nuostabaus, kad Larry Summersas, jo vyriausias ekonomikos patarėjas, užmigo ketvirtadienį priešais televizijos kameras. Kiti patarėjai ir Baltųjų rūmų darbuotojai pasakojo, kad dienos Baltuosiuose rūmuose lekia be sustojimo, o dienotvarkės pildosi kas valandą.

Prezidentas Franklinas Roosveltas 1933-iaisiais „paveldėjęs“ valstybę su klestinčia joje ekonomine krize, pirmuosius savo tarnybos metus skyrė išimtinai vienam tikslui – bankininkystei.

Tuo tarpu, B.Obama, atrodo, per pirmąsias šimtą dienų ketino įgyvendinti bene visus savo rinkiminės kampanijos pažadus. Tačiau jau dabar patarėjai tyliai tarpusavyje kalbasi, kad netrukus B.Obamai teks atidėti kitus reikalus ir susikaupti ties vienu, nes išspręsti visko greitai jam nepavyks.

Kongresas, kuris turi tvirtinti sprendimus, nėra ta institucija, kuri veikia skubiai ir greitai. Patarėjai neabejoja, kad net sveikatos ir energetikos reformas, kurias B.Obama nori įtvirtinti, jam teks Kongrese ginti bene metus laiko dėl ko teks atsisakyti kitų idėjų, bent jau kuriam laikui.

Be to, kaip pripažino ir pats prezidentas, pasirinkdamas patarėjus ir ministrus, jis ne kartą suklydo.

Taigi, atrodo pirmosios 100 prezidentavimo dienų įrodė B.Obamai, kad realus valdymas yra kur kas sudėtingesnis nei rinkiminė kampanija. Tačiau visuotinių apklausų duomenimis, amerikiečiai neabejoja, kad pagaliau, po aštuonių metų, šalis juda teisinga kryptimi.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min