TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Badautojai puola, valdžia nesitraukia

Prie Seimo 41 dieną badavęs E.Šablinskas neteko daug jėgų, bet ryžto nepraranda.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Prie Seimo 41 dieną badavęs E.Šablinskas neteko daug jėgų, bet ryžto nepraranda.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Prie Seimo antrą mėnesį badaujantys smulkieji verslininkai nesusišneka su Vyriausybe. Kuo tai baigsis, niekas nedrįsta prognozuoti. Dėl vieno badautojo, buvusio Seimo nario Eduardo Šablinsko, gyvybės kovoja medikai.

Leidimas bado akcijai prie Seimo išduotas iki gegužės 1 dienos. Čia kas kelias savaites pasikeisdami badauja smulkiųjų verslininkų atstovai. Vienas jų, 53 metų E.Šablinskas, gerdamas vien vandenį ištvėrė net 41 dieną, tačiau dėl sveikatos problemų praėjusį šeštadienį buvo paguldytas į sostinės Santariškių klinikas.

Baigė žaidimus

Iš pradžių jis ir ligoninėje atsisakė valgyti. Tačiau vakar galiausiai nusileido medikų ir kolegų raginimams ir bado akciją galutinai nutraukė. „Nutariau paklausyti patarimų ir baigti žaidimus“, – telefonu „15min“ sakė E.Šablinskas.

Vyro skrandis vakar vis dar atsisakė priimti ne tik maistą, bet ir vandenį – vos jo išgėrus supykindavo. Gyvybę palaiko lašelinė.

Dviejų vaikų tėvo sveikata kelia rūpestį ir šeimos nariams, ir kolegoms, bendražygiams, draugams. Jis jaučiasi išsekęs ir teigia negalįs blaiviai mąstyti, bet ryžto nepraranda.

„Tikiuosi, kad artimiausiu metu pradėsiu valgyti. Reikia mąstyti toliau, politikuoti, dalyvauti derybose, vis tiek tikslas išlieka. Reikia išbandyti visas galimas priemones. Derybos vis tiek turės prasidėti“, – kalbėjo E.Šablinskas.

Pagrindinis jo siekis – kad Vyriausybė sustabdytų savo sprendimą dėl kasos aparatų turgaus prekeiviams ir sėstų prie derybų stalo.

Jaučiasi negirdimi

Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos (LSVPA) vadovė Zita Sorokienė teigia, kad bus prašoma leidimo bado akciją pratęsti.

Taip pat LSVPA ketina siųsti badautojus į Briuselį, prie Europos Parlamento, ten taip pat planuojama protesto akcija, tačiau dar laukiama leidimų.

Tikiuosi, kad kažkada artimiausiu metu pradėsiu valgyti. Reikia mąstyti toliau, politikuoti, dalyvauti derybose, – vylėsi E.Šablinskas.Smulkieji verslininkai siekia ne tik kad būtų sustabdytas sprendimas dėl kasos aparatų turgaus prekeiviams, bet ir sėsti prie derybų stalo dėl smulkiojo verslo aplinkos gerinimo, peržiūrėti verslo liudijimų išdavimo tvarką. Asociacija taip pat nori, kad riba, kai verslininkas tampa pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtoju, būtų padidinta nuo 100 tūkst. Lt per metus iki 100 tūkst. eurų (345 tūkst. Lt).

„Jie priėmė politinį sprendimą dėl kasos aparatų su niekuo nesitarę. Mes norime, kad jie jį pagrįstų. Gal tai nenaudinga valstybei, gal tai galutinai sužlugdys smulkųjį verslą? Nesulaukėme jokių atsakymų“, – „15min“ teigė LSVPA vadovė Z.Sorokienė.

Vyriausybė teigia ne sykį kvietusi smulkiuosius verslininkus sėsti prie derybų stalo, tačiau šie kvietimus atmesdavo.

„Mes šioje diskusijoje atsisakėme dalyvauti. Tai yra tik teisės akto tobulinimas, priimto nutarimo nagrinėjimas. Mes norime, kad būtų sprendžiamas esminis klausimas – ar toks teisės aktas yra apskritai reikalingas“, – kalbėjo Z.Sorokienė.

Sprendimo neatšauks

Ministro pirmininko kancleris Deividas Matulionis atkerta, kad pasiūlymus ir pastabas buvo galima teikti nuo pat klausimo svarstymo pradžios, diskusijai smulkieji verslininkai kviečiami ir dabar. „Būtent LSVPA vadovai patys nepanoro konstruktyviai diskutuoti šio siūlymo svarstyme ir pasirinko niekuo neparemtų argumentų ir ultimatyvių reikalavimų retoriką viešojoje erdvėje. Nepaisant to, Vyriausybė ir toliau laikosi atviro dialogo pozicijos su smulkiuosius verslininkus ir prekybininkus vienijančiomis organizacijomis“, – „15min“ teigė D.Matulionis.

Jis pridūrė, kad smulkieji verslininkai apie kasos aparatų įvedimą skleidžia klaidingą informaciją. „Kasos aparatų įvedimas nepakeis nei prekybos formos, nei mokestinės prievolės. Su verslo liudijimais dirbantiems prekeiviams nereikės registruoti įmonės ar samdyti buhalterio, kaip buvo bandoma teigti“, – sakė D.Matulionis.

Neseniai Vyriausybė nusprendė iki gegužės 1 d. pratęsti kasos aparatų kompensavimą – valdžia finansuoja 100 proc. jų kainos. Teigiama, jog šis sprendimas naudingas ir visuomenei, ir sąžiningam verslui, jis užtikrins geresnę pajamų apskaitos kontrolę, sudarys galimybę tiksliai fiksuoti gautas pajamas ir užkirs kelią „šešėlinei“ veiklai.

Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, prekyvietėse maisto produktais prekiaujantys gyventojai, naudojantys kasos aparatus, apskaito vidutiniškai 4 kartus daugiau pajamų nei tie, kurie pajamas rašo į apskaitos žurnalus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min