Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baigę mokyklas taps valstybės skolininkais?

Absolventai
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Absolventai
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybės skolininkais taps tūkstančiai diplomus bei atestatus šiemet gausiančių studentų ir abiturientų, jei iškart neradę darbo nesuskubs registruotis teritorinėse darbo biržose, rašo „Lietuvos žinios“.

Sėkmingai mokslus baigusiems abiturientams ir aukštųjų mokyklų absolventams šventinė nuotaika subjurs, kai juos užgrius rūpesčiai dėl privalomojo sveikatos draudimo (PSD) mokesčio, siekiančio 72 litus per mėnesį.

„Teiravausi darbo biržoje, kada turiu ateiti užsiregistruoti. Sulaukiau patarimo užsukti jau kitą dieną po diplomo įteikimo“, – „Lietuvos žinioms“ teigė vilnietė Sandra, Vilniaus universitete šiuo metu baigianti bakalauro studijas. Vasarą mergina teigia neieškosianti darbo, o darbo biržoje registruosis, kad nereikėtų mokėti PSD mokesčio už du vasaros mėnesius.

Ar reikės mokėti šį mokestį vieną Marijampolės gimnaziją baigiančiam sūnui, įvairiose valstybinėse institucijose mėgino sužinoti marijampolietė Lina J. Moteris teigė skambinusi į įvairias įstaigas, tačiau vienareikšmiško atsakymo taip ir negavusi. „Išsiaiškinti reikia jau dabar, nes kitąmet, kai gausime pranešimus apie skolą valstybei, bus jau per vėlu“, – sakė marijampolietė.

„Lietuvos žinios“ net keturiose ministerijose bandė sužinoti, ar reikės abiturientams ir aukštųjų mokyklų absolventams skubėti į darbo biržas. Tačiau kalbintų Švietimo ir mokslo, Socialinės apsaugos ir darbo, Sveikatos apsaugos, Finansų ministerijų atstovai pareiškė, kad tai ne jų „kuruojama“ sritis.

Tik Valstybinės ligonių kasos Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas Česlovas Grencevičius aiškino, esą abiturientai nuogąstauja be reikalo. „Moksleivio statusą jie išlaiko iki pat rugpjūčio pabaigos. Iki to laiko jiems sveikatos draudimą garantuoja valstybė. Jei prasidėjus rugsėjui buvęs abiturientas nedirbs ir nebus registravęsis darbo biržoje, jis PSD mokestį jau turės mokėti“, – teigė jis.

Anot Č.Grencevičiaus, analogiškai bus elgiamasi ir su nedirbančiais aukštųjų mokyklų absolventais. Nesvarbu, ką jie numatę toliau veikti – mokytis ar dirbti. „Esame gavę studentų sąrašus ir jie bus keičiami nuo rugsėjo pirmosios. Tad jei absolventas buvo įrašytas aukštosios mokyklos pateiktame sąraše, jis studentu laikomas iki kitų mokslo metų pradžios“, – sakė Valstybinės ligonių kasos atstovas.

Pasak Lietuvos studentų sąjungos prezidento Dainiaus Dikšaičio, studento statusą įtvirtina studijų sutartis. Nuo tos akimirkos, kai sutartis nutraukiama ar pasibaigia absolventui įteikus diplomą, jaunuolis jau nebelaikomas studentu. Todėl diplomus netrukus atsiimsiantiems nedirbantiems absolventams geriau nerizikuoti ir registruotis darbo biržoje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min