Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 29d. 19:01

Baigiama „Sodros“ pertvarka: darbo neteks apie 350 žmonių, bus mažiau vadovų

„Sodra“
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / „Sodra“

Baigiant Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos („Sodros“) pertvarką darbo neteks apie 350 žmonių, teigia „Sodros“ direktorius Mindaugas Sinkevičius.

„Paskutiniai duomenys bus aiškūs gruodžio 31 dieną, bet naikinamų etatų skaičius 435, panašus tikriausiai bus ir žmonių skaičius. Kol kas sunku pasakyti, nes kai kurie žmonės, gavę pasiūlymą tęsti darbą, atsisako. Turėtų būti apie 350 – toks skaičius žmonių“, – ketvirtadienį Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vykusioje spaudos konferencijoje sakė M.Sinkevičius.

Anot jo, naujoje struktūroje bus daugiau žmonių, kurie aptarnauja klientus ir mažiau vadovaujančio personalo.

„Sodra“ nuo sausio 1 dienos dirbs jau naujoje struktūroje ir taip struktūrinė pertvarka bus užbaigta. Naujoje struktūroje „Sodra“ lieka su mažesniu darbuotojų skaičiumi ir sutaupydama administravimui ir visai „Sodros“ veiklai skiriamas lėšas“, – spaudos konferencijoje teigė socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.

Anot jo, „Sodros“ paslaugos bus „priartintos“ prieš žmonių.

Vyriausybė liepą pritarė „Sodros“ pertvarkai – pertvarkius „Sodros“ struktūrą, kasmet tikimasi sutaupyti po 10,5 mln. litų.

Po pertvarkos pasikeis 47 skyrių juridinis statusas – vietoj 47 formaliai liks tik 10 teritorinių „Sodros“ skyrių – likę 37 skyriai veiks kaip iki šiol, tik nebeturės juridinio asmens statuso: bus mažiau direktorių, finansų skyrių vedėjų, mažės administracinis aparatas ir nepagrindines funkcijas vykdančių darbuotojų skaičius.

Iš viso numatoma panaikinti 435 etatus – 13 proc. visų organizacijos etatų. Skaičiuojama, kad išeitinėms kompensacijoms ir kitoms reikmės prireiks 3,3 mln. litų.

„Sodroje“ dirba apie 3,8 tūkst. darbuotojų, o iki šių metų pabaigos jų turėtų likti apie 3,4 tūkstančio. Pareigybių skaičius „Sodros“ skyriuose buvo mažinamas jau anksčiau – nuo 2008 metų iki šių metų vasario atsisakyta 420 etatų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min