Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 16d. 19:10 , Atnaujinta: 2019 spalio 16d. 20:04

Baisi nelaimė Alytuje: paaiškėjo, kad degančioje „Ekologistikoje“ buvo daug nuslėptų gaisrų

Alytuje ugniagesiai jau daugiau nei pusę paros negali numalšinti gaisro bendrovėje „Ekologistika“, kuri užsiima padangų perdirbimu. Didžiulis gaisras paralyžiavo Alytų: sutrikdytas viešasis transportas, žmonėms nerekomenduojama būti lauke, evakuota dalis gyventojų, kalbama apie milijoninę žalą, o tarša sklinda vis plačiau. Į 15min kreipėsi buvęs „Ekologistika“ darbuotojas, kurio teigimu, bendrovėje gaisrai kildavo dažnai, užsidegdavo dulkės. Pasak jo, ugnį dažniausiai gesindavo patys darbuotojai, esą būdavo vengiama kviesti pagalbą. Bendrovės vadovas Juozas Cicėnas sutinka, kad darbo sąlygos buvo padidintos rizikos, ir pripažįsta, kad gaisrų būta ir anksčiau.

Suprasti akimirksniu

 • Antradienio naktį Alytuje užsidegė Pramonės rajone esanti naudotų padangų perdirbimo įmonė „Ekologistika“.
 • Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovė Laura Valauskienė teigia, kad gaisrą užgesinti labai sunku, dega per 2000 kv. m. teritorija. Apie 16 val. buvo pranešta, kad gaisras pristabdytas.
 • Gaisrą lokalizuoja apie 50 ugniagesių iš Alytaus, Druskininkų, Lazdijų, Kauno, Marijampolės, netgi Šiaulių.
 • Dėl didžiulės gaisro keliamos taršos vyko dalinė alytiškių evakuacija, policijai gelbėti žmones padėjo net kariuomenė.
 • Evakuacijai taip pat buvo naudojamas miesto viešasis transportas, todėl trečiadienį mieste jis buvo sustabdytas. Kartu daliai Putinų mikrorajono daugiabučių buvo laikinai atjungtas šalto vandens tiekimas.
 • Dalis Pramonės mikrorajone esančių įmonių nutraukia darbą.
 • Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, ties Alytumi pučia pietų krypties vėjas, tad dūmai nešami Prienų ir Birštono savivaldybių link. Savivaldybės apie 14 val. patvirtino, kad apylinkėse jau yra juntamas degėsių kvapas.
 • Gaisro priežastis kol kas nežinoma. Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika prakalbo apie padegimą. Jis kreipėsi į prokuratūrą dėl tyrimo. Ministras teigia, kad žala gamtai gali siekti 5 mln. eurų.
 • „Ekologistikos“ vadovas Juozas Cicėnas padegimo versiją atmeta. Bet tikslios priežasties pasakyti taip pat negalintis.
 • Trečiadienį vakare Alytuje buvo paskelbta ekstremali padėtis.
 • Aplinkos apsaugos agentūros preliminarūs oro tyrimai rodo, kad Alytaus mieste kietųjų dalelių koncentracija tris kartus viršija normą.

Nuo trečiadienio nakties gaisrą įmonėje gesinantys ugniagesiai per daugiau nei pusę paros nedaug pasistūmėjo. Ugnį rengiamasi malšinti ir visą šią naktį. Įmonės patalpose gali būti apie du tūkstančiai padangų, kurios degdamos skleidžia itin pavojingus teršalus, kurie sklinda po Alytų ir aplinkines gyvenvietes.

Gaisrų buvo nuolat

Prisistatyti nepanoręs ir vaizdo įrašą, filmuotą kovo mėnesį, atsiuntęs buvęs įmonės darbuotojas teigia, kad „savaitė be gaisro būdavo ne savaitė“.

„Bet gaisras būdavo tik viduje. Mes, darbininkai, jį užgesindavome, sutvarkydavome įrenginius ir viskas veikdavo toliau“, – teigia jis.

„Tikslios priežastis nežinau, dėl ko užsidegdavo, bet visų ten dirbusių spėjimai, jog kažkur kokia kibirkštėlė ant dulkių nukrisdavo ir viskas. Nes ten tikrai labai didelis dulkių kiekis būdavo visur. O jos užsidega akimirksniu. Ir jas gesinant, rodos, jog viskas užgesinta, bet vidus dega ir jas sujudinus ugnis vėl atsiranda. Būdavo labai sunku viską užgesinti“, – sako 15min buvęs įmonės darbuotojas.

Pasak jo, dažniausiai ugnį tramdyti tekdavo darbuotojams. Ugniagesių esą nekviesdavo „dėl gresiančių baudų ar dėl kitų priežasčių“.

Vadovas: čia padidintos rizikos verslas

15min susisiekė su „Ekologistikos“ vadovu Juozu Cicėnu ir paklausė, ar įmonėje gaisrų yra būta. Pašnekovas kurį laiką patylėjo.

„Šitame versle… čia yra padidintos rizikos verslas, mes turime visokiausių priemonių“, – po kelių sekundžių prabilo jis.

„Buvo vienas gaisras, kai konteineris užsidegė, kuriame buvo tekstilės ir metalo. Tada niekas nenukentėjo, net ir pats jūrinis konteineris“, – sakė vadovas.

Jo teigimu, 15min atsiųstas įrašas veikiausiai yra tas pats gaisras, apie kurį jis kalba.

„Apie tą patį turbūt kalbame. Buvo labai daug dūmų, buvo labai baisu, bet niekas nenukentėjo. Ant rytojaus paleidome gamyklą“, – teigė J.Cicėnas.

Tuo metu 15min skaitytojo teigimu, kalbama apie skirtingus gaisrus.

Tekstilės ir metalo konteinerio incidentas buvo gerokai anksčiau nei šis, kovo mėnesį vykęs gaisras – čia esą degė pagrindiniai malimo agregatai. Kartu buvęs darbuotojas teigė, kad įmonėje būdavo ir smulkių gaisrų. J. Cicėnas su tuo nesiginčijo.

„Manau, kad buvo“, – sakė jis.

„Tam ir yra priemonės: turime centrinį rezervuarą, turime išsivedžioję centrinę magistralę, nuo kurios pasijungiame, turime lokalius kiekvieno įrengimo gesinimus, kad būtų galima tą pačią sekundę pajungti vandenį“, – teigė įmonės direktorius.

Dėl ko kilo gaisras dar nėra žinoma. Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika įtaria padegimą ir dėl tyrimo kreipėsi į prokuratūrą, J.Cicėnas tokią versiją atmeta.

Verslas apdraustas

Pasak J.Cicėno, bendrovė dėl šios nelaimės neturėtų patirti didelių nuostolių, nes įmonės turtas buvo draustas.

„Šiai minutei, atrodo, negalėčiau pasakyti priežasties, bet ne padegimas. Reikia palaukti dieną, kitą, kada bus galima apžiūrėti infrastruktūrą. Gamybinės patalpos yra 200 metrų ilgio, gamyba yra kairėje pusėje, o gaisras kilo apie 175 metrus nuo gamybos įrengimų“, – naujienų agentūrai BNS trečiadienio dieną teigė įmonės vadovas.

Pasak J. Cicėno, žmonių tuo metu, kada kilo gaisras, įmonės patalpose neturėjo būti.

„Gamyba gaisro metu nevyko. Antroji pamaina pabaigė darbą vidurnaktį, išsivalė įrengimus, išnešė atliekas, kurios susikaupė gamybos metu ir išėjo namo. Žmonių nebuvo tikrai tose patalpose“, – sakė J. Cicėnas.

Įmonės vadovo teigimu, įrengimai nenukentėjo, o galimą žalą vertinti kol kas anksti.

„Anksti dar kalbėti, bet matot, kiek dūmų yra, tai turbūt dešimtimis tūkstančių negalima matuoti. Bet ir ne milijonais. Įvairus turtas buvo draustas įvairiomis formomis, yra įrangos draudimai, mechanizmų, pastatų“, – BNS sakė J. Cicėnas.

Anot įmonės vadovo, įmonė dabartinėse patalpose veikia apie ketverius metus, paskutinį kartą gaisrinės saugos sistemos įmonėje buvo tikrinamos šių metų pradžioje.

Tuo tarpu aplinkos ministras Kęstutis Mažeika gaisrą Alytuje vadina viena didžiausių ekologinių nelaimių pastaruoju metu, žala gamtai gali siekti 5 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min