TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bakalaurų kolizijos: dirbti ar tęsti mokslus

Klaipėdos universitete baigėsi diplomų teikimai.
J.Baikauskaitės nuotr. / Klaipėdos universitete baigėsi diplomų teikimai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiemet Klaipėdos universitete diplomus įgijo 2119 įvairių specialybių studentų. Tik nedidelė jų dalis ketina tęsti mokslus, o likusieji užsiims darbo paieškomis arba toliau darbuosis jau turimose darbovietėse.

Daugiausiai diplomų įteikė Socialinių mokslų fakultetas – 470, o mažiausiai – 62 – Jūreivystės institutas. Daugelis bakalauro diplomus gavusių studentų neketina tęsti studijų.

Lyginant su praėjusiais metais, Gamtos ir matematikos mokslų fakultete bakalauro studijas baigusių studentų skaičius šiek tiek išaugo. Praėjusiais metais bakalauro diplomai buvo įteikti 138, o šiemet 155 studentams. Tačiau laikydami savo rankose „šviežutėlius“ aukštojo mokslo diplomus studentai dar nežino, ką veiks toliau. Matematikos bakalauro diplomą įgijusi studentė Katrina prisipažino, kad tai dabar yra didžiausias jos rūpestis. „Labai norėčiau toliau studijuoti magistrantūroje, tačiau nežinau, kokia bus studijų reforma ir kiek reikės mokėti už mokslą. Tokia nežinomybė truputį atbaido nuo tolimesnių studijų“, – sakė mergina. Ji teigė, kad jau pradėjo ieškoti ir darbo pagal specialybę, tačiau sunkiai sekasi tai daryti – nėra jokių darbo pasiūlymų.
 

J.Baikauskaitės nuotr./Daugelis studentų abejoja, ar rinksis dar aukštesnes studijas.
J.Baikauskaitės nuotr./Daugelis studentų abejoja, ar rinksis dar aukštesnes studijas.


Informatiką studijavęs Simonas teigė, kad kol kas turi kuo užsiimti. „Pagal specialybę dirbu jau nuo pirmo kurso. Darbo turiu, o apie magistrantūros studijas kol kas negalvoju, nes mokslas yra labai brangus“, – sakė studentas.

Šiemet Pedagogikos fakultete išdalinti 266 bakalauro diplomus, o praėjusiais metais net 343. Ką tik psichologijos bakalauro diplomą įgijusi Edita Mozerytė teigė, kad specialiai į psichologiją nestojusi – ji čia pateko atsitiktinai. „Darbą aš turiu, bet dirbu ne pagal specialybę ir kol kas darbo, susijusio su psichologija neieškau“, – sakė E.Mozerytė.

Paklausta, ką ketina veikti po diplomų įteikimo, mergina atsakė, jog metus pailsės nuo mokslų: „Per tuos metus sugalvosiu, ką noriu toliau veikti. Turiu gerą darbą ir apie magistrantūros studijas dar negalvoju“. Psichologijos bakalaurę teigė, kad jos grupėje nuo pat pirmo kurso studijas metė tik 2 jaunuoliai. Šiuo metu psichologijos studijos yra populiarios ir studentai retai jas meta, priešingai nei katechetikos mokslas. Šią specialybę baigęs ir bakalauro diplomą įgijęs Andrius Buivydas teigė, kad jo grupėje studijas metė gana daug studentų. Vieni tai padarė dėl asmeninių priežasčių, o kiti tiesiog todėl, kad nepatiko pasirinkta specialybė.

„Aš pasirinkau šią specialybę, nes norėjau dirbti mokykloje ir dabar sėkmingai pagal specialybę dirbu“, – sakė jis. Gavęs bakalauro diplomą vaikinas žada ir toliau dirbti, o apie magistrantūros studijas negalvoja.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Bakalauras
Parašykite atsiliepimą apie 15min