Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 9d. 17:14 , Atnaujinta: 2019 gegužės 9d. 18:22

Balsai nekvepia: S.Skverneliui tinka korupcijos bylos įtariamojo R.Malinausko parama

Ričardas Malinauskas ir Saulius Skvernelis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Ričardas Malinauskas ir Saulius Skvernelis

Į prezidento postą kandidatuojančiam Sauliui Skverneliui paramą pareiškė triuškinamai Druskininkų mero rinkimus laimėjęs Ričardas Malinauskas, kuris yra tapęs įtariamuoju vadinamojoje teisėjų korupcijos byloje. Tačiau šios bylos kontekste apie valstybės apsivalymą ne visai seniai kalbėjęs S.Skvernelis šios paramos ne tik neatsisakė – jo štabas apmokėjo jos skelbimą.

Ketvirtadienį žurnalistas Romas Sadauskas feisbuke pasidalijo už Druskininkų savivaldybės lėšas leidžiamo laikraščio „Mano Druskininkai“ nuotrauka su S.Skvernelio reklama.

R.Sadausko nuotr./Laikraščio „Mano Druskininkai“ skiautė
R.Sadausko nuotr./Laikraščio „Mano Druskininkai“ skiautė

„Mes už realius darbus su konkrečiais žmonėmis. Gegužės 12 dieną balsuokite už prezidentą Saulių Skvernelį“, – reklamoje sako R.Malinauskas.

Čia pat yra pažymima, kad tai – politinė reklama, kuri bus apmokėta iš S.Skvernelio rinkiminės sąskaitos.

Paties Druskininkų mero realius darbus kol kas narplioja teisėsauga – vasario pabaigoje R.Malinauskui ir jo patarėjui Aivarui Kadziauskui buvo pareikšti įtarimai prekyba poveikiu ir papirkimu, veikiant organizuotoje grupėje, o apklausos Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) išvakarėse abiejų kurorto politikų namuose ir darbo vietose buvo atliktos kratos.

15min žiniomis, meras su patarėju galėjo susitarti dėl 50 tūkst. eurų dydžio kyšio perdavimo. Teisėsauga įtaria, kad mokėti kyšiai vadinamojoje Vijūnėlės dvaro byloje. Visa tai yra dalis didelio korupcijos tyrimo, kuriame minima visa eilė teisėjų ir advokatų.

Kalbėjo apie nulinę toleranciją korupcijai

Pareigūnams pradėjus į teismus vedžioti suimtus teisėjus ir advokatus S.Skvernelis džiaugėsi ir kalbėjo apie valstybės apsivalymą.

„Neliečiamųjų laikai baigėsi. Šią pamoką turi išmokti visi – ir politikai, ir tarnautojai, ir teisėjai, ir gydymo įstaigų vadovai. Valstybėje siekiame nulinės tolerancijos korupcijai, o asmenys, kurie dengėsi tvirtais partiniais stogais ar naudojosi suteiktais įgaliojimais savo, o ne valstybės gerovei kurti, turi sulaukti tinkamo atpildo“, – vasario 20 dieną feisbuko paskyroje rašė jis.

Tačiau tai nesutrukdė S.Skverneliui priimti paramą iš žmogaus, kuris šioje byloje yra įtariamasis.

S.Skvernelis: nereiškia, kad žmogus kaltas

Ketvirtadienį Klaipėdoje paklaustas, kaip vertina Druskininkų mero išreikštą paramą, S.Skvernelis teigė, jog jam svarbiausia gyventojų parama.

„Žmonės yra įvairūs, kurie reiškia vieni kitiems paramą. Man svarbiausia yra gyventojų parama, bendruomenių ir rinkėjų parama. Tikrai matau, kad yra daugelio merų parama ir tikrai džiaugiuosi, kad bendruomenės lyderiai, kurie turi didelį pasitikėjimą bendruomenėse, ir savo paramą išreiškia“, – sakė S.Skvernelis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vytautas Bakas, Saulius Skvernelis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vytautas Bakas, Saulius Skvernelis

Anot premjero, tai, jog ant R.Malinausko krito korupcijos šešėlis nereiškia, jog žmogus kaltas, o mūsų visuomenė mėgsta žmogų nuteisti dar nesulaukusi tyrimo pabaigos.

„Įtarimų pareiškimas nėra apkaltinamasis nuosprendis“, – sakė premjeras. Jo teigimu, atitinkamos institucijos visus R.Malinausko veiksmus įvertins, tačiau šiandien žmogus nėra pripažintas kaltu.

„Aš tai priimu, kaip (paramą – aut.) žmonių, kurie išreiškė savo paramą, o man reikalingas žmonių palaikymas“, – sakė S.Skvernelis.

„Teisėsauga atsakys, kas kaltas, kas nekaltas“

Kandidato į prezidentus rinkimų štabo komunikacijos vadovas Skirmantas Malinauskas 15min sakė, kad S.Skvernelio štabui svarbiau Druskininkų mero turima vietos gyventojų parama nei jam pareikšti įtarimai.

„Taip, ikiteisminis tyrimas vyksta, mes tuos dalykus stengiamės visiškai atskirti. Teisėsaugos institucijos duos atsakymus: kaltas – nekaltas, ar buvo pažeisti įstatymai, bet šiuo atveju yra įvykę savivaldos rinkimai, R.Malinauskas yra gavęs daugiau nei 70 proc. atėjusių balsuoti druskininkiečių palaikymą ir šioje vietoje šie žmonės mums yra svarbūs. Neturime jokių įsipareigojimų ar dirbti kokiose nors koalicijose, ar kažkokių kitų dalykų, bet jeigu žinomi politikai nori mus paremti ir mums svarbu, kad mus paremtų už juos balsavę žmonės, mumis pasitikėję žmonės, mes tokią paramą priimame“, – tvirtino S.Malinauskas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ričardas Malinauskas ir Skirmantas Malinauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ričardas Malinauskas ir Skirmantas Malinauskas

S.Malinauskas teigė, kad S.Skvernelis sulaukė paramos iš skirtingų miestų Lietuvos merų ir visi tie merai – jų yra keliolika, regioninėje spaudoje suderinę su S.Skvernelio rinkimų štabu, publikavo viešo palaikymo pranešimus. S.Malinauskas sakė, kad paramą S.Skverneliui išreiškė ir Širvintų merė Živilė Pinskuvienė bei Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas.

Jis pabrėžė, kad tai yra jų iniciatyva, o S.Skvernelio štabas nuo tos paramos nebėga.

„Tai yra mūsų apmokėta politinė reklama, ji iš tiesų yra suderinta su mumis“, – sakė jis.

1 kvadratinis centimetras politinės reklamos „Mano Druskininkuose“ yra įkainotas vienu euru.

Tai yra mūsų apmokėta politinė reklama, ji iš tiesų yra suderinta su mumis.

Anot pašnekovo, S.Skvernelis Druskininkų mero paramos sulaukė ir lankydamasis Druskininkuose – R.Malinauskas tuomet viešai išsakė, kad S.Skvernelis yra kandidatas, kurį jis rems.

Į 15min pastebėjimą, kad S.Skvernelis vadinamąją teisėjų korupcijos bylą mini kaip valymosi pavyzdį, tad ar dėl to nereikėtų atsiriboti nuo R.Malinausko paramos, štabo komunikacijos vadovas atsakė: „Mes šitoje vietoje visiškai atskiriame. Tikrai teisėsaugos institucijos atlieka savo darbą ir jeigu kažkam yra pareiškiami įtarimai, jeigu jie virsta apkaltinamaisiais nuosprendžiais, be jokios abejonės, tai yra visiškai nepriklausomi dalykai.“

S.Malinauskas pridūrė, kad svarbu ne vieno ar kito asmens parama – žiūrima į žmones, kurie pasitikėjo tais politikais ir už juos balsavo.

„Mums ta parama iš tiesų yra svarbi, mes neskirstome tų rinkėjų į pirmarūšius ar antrarūšius“, – pabrėžė jis.

Pašnekovas pridūrė, kad su R.Malinausku nėra jokių susitarimų ar įsipareigojimų, o paramą išreiškę merai finansiškai S.Skvernelio neparėmė.

R.Malinauskui 15min prisiskambinti nepavyko.

V.Bakas komentavo nenoromis

Tuo metu S.Skvernelio rinkimų štabo vadovas Vytautas Bakas, nuolat besigiriantis kova su korupcija, ragino šiuo klausimu kreiptis į S.Malinauską, o išgirdęs 15min klausimą, ar nederėjo atsisakyti įtariamojo paramos, ištarė „atsiprašau“ ir padėjo ragelį.

15min dar kartą susisiekė su štabo vadovu. Jis vėl kartojo, kad komentarą pateiks S.Malinauskas.

„Tiesiog štabe taip yra pasiskirstyta vaidmenimis, kad Skirmantas Malinauskas bendrauja su žiniasklaida ir teikia oficialius komentarus, atleiskit“, – sakė jis.

15min dar kartą paaiškinus, kad jo komentaro nori dėl to, kad jo veikla susijusi su kova su korupcija, V.Bakas paklausė:

– O tai Druskininkų miesto žmonės yra nusikaltėliai visi? Visi žmonės?

– Bet Druskininkų miesto žmonėms nėra pateikti įtarimai, o merui yra.

– Tai aš taip suprantu, mums labai svarbi Druskininkų miesto žmonių ir visos Lietuvos žmonių parama.

– Tai jūs nematote tame problemos, kad įtariamasis korupcija reiškia paramą jūsų kandidatui?

– Mums svarbi Druskininkų miesto žmonių, kurių yra tūkstančiai žmonių, tikrai sąžiningų, dorų, be jokių įtarimų, be jokių kaltinimų, kaip ir kitų miestų parama mums be galo svarbi. Kiekvieno žmogaus parama, ypač tie, kurie nori paremti, kurie nori pokyčių, kuriems patinka tai, kas vyko per pastaruosius metus, ypatingai kovojant su korupcija... su šešėliu... galbūt išlaisvinant valdžios institucijas nuo neteisėtos įtakos, tokių žmonių parama yra labai reikalinga, ačiū jums.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

02:16
01:00
01:14

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie 15min